Olbia do Piombino Prom

Olbia Piombino polaczenie laczy Sardynia z Wlochy. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Moby Lines. Polaczenie odbywa sie do 8 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 5 godziny 15 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Olbia Piombino zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Olbia do Piombino Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Sardynia do Wloch.

Olbia - Piombino Armatorzy Promowi

  • Moby Lines
    • 8 przeprawy w tygodniu 5 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Olbia Piombino

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Olbia Piombino to samochod + 2 pasazerów.

Olbia Przewodnik

Olbia to włoskie miasto położone w północno-wschodniej części Sardynii, w subregionie Gallura. Miasto ma długą historię, i choć obecnie najczęściej jest postrzegany jako miasto tranzytowe dla podróżnych przy przybywaniu lub opuszczaniu Sardynii, Olbia ma dość wdzięku, ktory zasługuje na uwagę. Olbia ma jeden lub dwa ważne zabytki w obrębie miasta, a jego małe historyczne centrum jest przyjemnym miejscem do spedzenia czasu w restauracji lub barze. Miasto nie jest drogie, a to sprawia, że jest doskonałą bazą wypadową na dzień lub dwa - być może dłużej, jeśli planujesz wybrać się na wycieczkę statkiem, odwiedzić plaże lub pobliskie zabytki. Główną atrakcją Olbii jest średniowieczny kościół romański Pisan, wykuty z granitu. W absydzie znajdują się dwa 13-wieczne freski, jeden po lewej stronie przedstawia San Simplicio, patrona Olbii. Festa di San Simplicio, największy festiwal Olbii, obchodzony jest przez trzy dni w połowie maja.

Port Olbii znajduje się na wyspie połączonej z miastem. Promy samochodowe lacza Olbie z kontynentem włoskim do miejsc takich jak Genua i Civitavecchia, niedaleko Rzymu. ASPO autobus nr 9 łączy port z miastem. Dodatkowe miejsca dostępne z miasta to Golfo Aranci, na północ od Olbii.

Piombino Przewodnik

Kiedys starozytny port Falesia, Włoskie miasto Piombino obecnie oferuje dwa punkty widokowe, które pomagają docenic odwiedzajacym spektakularne wybrzeże. Piazza Bovio jest naturalna tarasa, ktora oferuje wspaniały widok na morze i stary port jest idealnym miejscem do obserwacji aktywnosci portu rybackiego. Brukowane ulice są pokryte restauracjami i winiarniami. Region jest bogaty w kulinarne oferty, w tym baccalà i ziemniaki, rybny gulasz lokalny - caciucco, i duszone czy nadziewane małże. Spacer po "Małym Paryżu", którego nazwa nawiązuje do rządów Elisa Bonaparte, daje gościom dawne zabytkowe budynki, które podkreślają znaczenie Piombino w czasie średniowiecza i renesansu. Do tych budynkow należą Rivellino, Palazzo Nuovo i 16 wieczny zamek zbudowany przez Cesare Borgia, aby bronić miasto.

Z portu odpływają promy bezpośrednio do wysp archipelagu Tuscan (Elba jest zaledwie 10 km od wybrzeża), a także na Sardynię i Korsykę.