Folkestone do Calais Eurotunnel

Folkestone Calais polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Eurotunnel. Polaczenie odbywa sie do 49 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Folkestone Calais zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Folkestone do Calais Alternatywny Eurotunnel

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Folkestone - Calais Armatorzy Eurotunnelowi

 • Eurotunnel
  • 49 Dzienne Przeprawy 35 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Folkestone Calais

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Folkestone Calais to samochod + 2 pasazerów.

Folkestone Calais opinie

 • "Eurotunel"

  Super servis!!!

  Piotr płynął na trasie Folkestone Calais z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia "

  Ja jestem zadowolony jest szybko punktuaalnie

  Konrad płynął na trasie Folkestone Calais z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "opinia o usłudze"

  Jestem zadowolony z usługi

  Grzegorz płynął na trasie Folkestone Calais z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "polecam"

  Jestem zadowolony szybko i bezpiecznie polecam

  Artur płynął na trasie Folkestone Calais z Eurotunnel na statku Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Folkestone Przewodnik

Folkestone to miasto i kanał portowy położony w hrabstwie Kent, w południowo-wschodniej Anglii.Miasto jest około 70 mil na południowy wschód od Londynu i jest łatwo dostępny przez doskonałe drodi i połączenia kolejowe. Głównym symbol miasta to Leas, które są klifami powyżej plaży miejskiej. Martello Tower, mała twierdza obronna zbudowana w 19 wieku, stoi na klifie nad Copt Point. Wieża została zbudowana w ramach obrony przed Napoleonem, ale od tego czasu była używana jako rodzinny dom, klub golfowy i punkt kontroli kopalni II wojny światowej. Wieża jest teraz centrum dla zwiedzających. Położony na obrzeżach miasta jest południowy koniec "Kent Down Area of Outstanding Natural Beauty" , który jest rajem dla spacerowiczow, milosnikow jazdy na rowerze, jazdy konnej i oglądania przyrody.

Mały port w Folkestone jest używana głównie przez łodzie rybackich i wycieczkowe promy. Angielski koniec tunelu znajduje się w pobliskim Cheriton.

Calais Przewodnik

Calais jest miastem położonym we francuskim departamencie Nord-Pas de Calais i jest najbliżej portu we Francji do Anglii i był przez długi czas lacznikiem handlowym i turystycznym między dwoma krajami europejskimi. Cieśnina Dover, która leży po drugiej stronie kanału La Manche w Wielkiej Brytanii na kontynencie Inglesa, jest około 32 km od Calais. Calais było w rzeczywistości brytyjskim terytorium przez wiele wieków, zanim stała się częścią północnej Francji. W pogodny dzień, można łatwo oglądać słynne białe klify Dover z Calais i francuskie wybrzeża można dostrzec także z tych samych klifów (w zależności od pogody, oczywiście).

Miasto jest podzielone na dwie części: stare miasto i nowoczesne miasto. Calais-Nord, Stare Miasto znajduje się na sztucznej wyspie otoczone przez kanały i przystanie. Druga część, nowoczesne miasto, znane jako St-Pierre, leży na południe. Jednak Calais to nie tylko znany, ważny port, łączący Francję i Anglię, ale także centrum turystyczne, rozwijające się ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, muzeami, francuskimi przysmakami, porywającym nocnym zyciem i jego Dzwonnicami, (wieże oblężnicze wykonane aby chronić miasto przed najazdami), które są wpisane na Liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO.

Promy do Anglii z Calais odplywaja co 30 minut, średnio z czasem trwania przeplyniecia około 75 minut, do Dover.