COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Folkestone - Calais jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Folkestone do Calais - Eurotunnel Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Anglia do Francji.

Na pokładzie promów

Przewoźnicy Eurotunnelowi - Folkestone - Calais

  • 22 Crossings Daily 35 min
  • Get price

Opinie na temat Eurotunnel Folkestone - Calais

 • "euro tunel"

  wszystko bardzo dobrze

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Podróż tunelem"

  Korzystałem z usługi drugi raz i jak będzie okazja skorzystam kolejny chociaż mogłaby być tańsza ale bardzo dużo zaletą jest elastyczność(zostałem wpuszczony ponad godzine przed bookingiem) czasu odjazdu i przedewszystkim szybkość podróży przez kanał.

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wzorowa"

  Wszystko jest ok.

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Eurotunel"

  Super servis!!!

  'Le Shuttle' travelled on Le Shuttle

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Eurotunnel Folkestone do Calais

Folkestone Calais polaczenie laczy Anglia z Francja. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Eurotunnel. Polaczenie odbywa sie do 22 razy dzien ktore trwaja mniej wiecej 35 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Folkestone Calais zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Folkestone - Przewodnik

Folkestone to miasto i kanał portowy położony w hrabstwie Kent, w południowo-wschodniej Anglii. Miasto leży około 70 mil na południowy wschód od Londynu i jest łatwo dostępne przez doskonałe drogi i połączenia kolejowe. Główny symbol miasta to Leas, które są klifami powyżej plaży miejskiej. Martello Tower, mała twierdza obronna zbudowana w 19 wieku, stoi na klifie nad Copt Point. Wieża została zbudowana w ramach obrony przed Napoleonem, ale od tego czasu była używana jako rodzinny dom, klub golfowy i punkt kontroli kopalni II wojny światowej. Wieża jest teraz centrum dla zwiedzających. Obrzeża miasta należą do "Kent Down Area of Outstanding Natural Beauty" - region o nadprzeciętnych walorach widokowych, który jest rajem dla spacerowiczów, miłośników jazdy na rowerze, jazdy konnej i oglądania przyrody.


W Folkestone znajduje się terminal Eurotunnel. Pociągi samochodowe kursują pod Kanałem La Manche do Calais co 20min. Czas przejazdu Eurotunelem to ok. 35min.


Calais - Przewodnik

Calais leży we francuskim departamencie Nord-Pas de Calais i jest portem najbliższym Anglii. Przez długi czas Calais było łącznikiem handlowym i turystycznym między dwoma krajami europejskimi. Calais było w rzeczywistości brytyjskim terytorium przez wiele wieków, zanim stała się częścią północnej Francji. W pogodny dzień, można łatwo zobaczyć słynne białe klify Dover.

Miasto jest podzielone na dwie części: stare miasto i nowoczesne miasto. Calais-Nord, Stare Miasto znajduje się na sztucznej wyspie otoczone przez kanały i przystanie. Druga część, nowoczesne miasto, znane jako St-Pierre, leży na południe. Calais to nie tylko znany, ważny port, łączący Francję i Anglię, ale także centrum turystyczne, rozwijające się ze swoim bogatym dziedzictwem kulturowym, muzeami, francuskimi przysmakami, porywającym nocnym życiem i jego dzwonnicami, (wieże oblężnicze wykonane, aby chronić miasto przed najazdami), które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Promy z Calais kursują do Anglii co 30min. Średni czas przeprawy promowej do Dover trwa około 75 minut.