Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 2911 trasach i z 612 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Chiny

Chiny to ogromny kraj w Azji Wschodniej, rozciągający się od Bliskiego Wschodu po Morze Wschodniochińskie, z populacją ponad miliarda osób.

Jaki jest ten kraj?

Z kilometrami krajobrazów tak długimi jak ich historia, Chiny są często opisywane jako zlepek wielu różnych krajów, obejmującey niemal każdy rodzaj naturalnej scenerii. Na południu znajdziesz rozległe łąki i tarasy ryżowe, dalej pustynie Mongolii Wewnętrznej, góry na północnym wschodzie i czternaście tysięcy kilometrów linii brzegowej z pięknymi plażami w niektórych miejscach.

Chiny mogą się poszczycić najstarszą cywilizacją na świecie, a zapisy dotyczące historii chińskiej cywilizacji sięgają ponad 2000 lat p.n.e., kiedy to dynastia Xia i siedemnastu następujących po sobie cesarzy rządziło przez prawie pięćset lat. Jednymi z największych atrakcji Chin są zabytki starożytności, odwiedzane przez prawie sto milionów turystów każdego roku, włączając w to autonomiczne regiony Hongkongu i Makau. Wielki Mur, rozciągający się na ponad dwadzieścia jeden tysięcy kilometrów, jest chyba największą atrakcją Chin, zaraz obok Zakazanego Miasta w Pekinie i terakotowej armii zaraz za Xi’an.

Bogate dziedzictwo

Ze względu na dużą liczbę mieszkańców, w tym około pięćdziesiąt sześć grup etnicznych, możemy powiedzieć, że kultura narodowa jest niezwykle "dynamiczna". Światowej sławy kuchnia różni się znacznie między regionami, a najbardziej znana odmiana, której podstawą jest ryż, makaron i pierożki pochodzi z Hong Kongu, Shandong, Jiangsu i Sichuan. Najlepszym okresem na odwiedzenie Chin jest Chiński Nowy Rok trwający od połowy stycznia do połowy lutego, który rozpoczyna się Świętem Wiosny. Na każdy dzień zaplanowane są zawsze różne atrakcje, począwszy od pokazów fajerwerków, a skończywszy na degustacji wspaniałych dań takich jak np ryż congee.

Pekin, ogromna stolica kraju, jest znana ze swoich ultra-nowoczesnych budynków kontrastujących z tysiącletnią historią tego miasta. Znajdziesz tam również plac Tiananmen i Chińskie Muzeum Narodowe, gdzie znajdziesz szereg cennych artefaktów. Największym miastem jest jednak Szanghaj, na środkowym wybrzeżu, z pięknym nadbrzeżem i imponującą wieżą wysoką na 632 metry.

Promem do Chin

Przemysł promowy w Chinach jest jednym z najbardziej rozwiniętych w Azji, a wiodący operatorzy dysponują szybkimi statkami na trasach z Makau i Hongkongu do kilku chińskich portów. Podróżuje się szybko, łatwo i komfortowo, a niektóre rejsy trwają zaledwie czterdzieści pięć minut. Istnieją również długie rejsy z Japonii do Szanghaju.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • TurboJet
    • Uzyskaj cenę

Chiny - Trasy i Porty