Poros do Egina Prom

Poros Egina polaczenie laczy Wyspy Sarońskie z Wyspy Sarońskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Saronic Ferries. Polaczenie odbywa sie do 12 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Poros Egina zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Poros - Egina Armatorzy Promowi

  • Saronic Ferries
    • 12 przeprawy w tygodniu 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Poros Przewodnik

Poros to małe miasteczko położone na greckiej wyspie Kefalonia, która jest jedną z grupy wysp Morza Jońskiego. Miasto jest zasadniczo podzielone na trzy części. Port Poros ma kilka barów i tawern i zapewnia łączność z Kyllini na terenie Peloponezu Grecji kontynentalnej. Ponadto, w okresie letnim, promy działaja na Zakynthos. Miasto ma kamienista plaże, która ma plac otoczony tawernami i sklepami. Wreszcie Aragia to trzeci obszar, który jest oddzielony od centrum Poros przez rzeke Vohinas. Poros to dobre miejsce na spacery i wędrówki, a plaże są generalnie mało zaludnione. Tempo miasta jest powolne z tradycyjnym grecka charakterystyka. Piesi ciesza sie wędrówkami do najstarszego klasztoru na Kefalinia. Spacer ma około 3 km wzdłuż plaży, w kierunku północno-zachodnim, a następnie ścieżkę do góry do góry Atros. Droga kończy się w klasztorze Matki Boskiej, na szczycie 500-metrowej skoczni. Widoki z góry są oszałamiające.

Egina Przewodnik

Grecka wyspa Egina znajduje sie w grupie wysp Saronską w Argo-Saronską. Bliskosc Aten sprawia, ze popularne wyspa ma wielu gosci. Wedlug mitu nazwa wispy wziela sie od imienia nimfy,corki boga Asopos rzeki, ktorego Zeus zakochal sie i zabrał ze sobą na wyspe. Od 1827 do 1829 miasto Egina bylo tymczasową stolica nowo powstalego panstwa greckiego.W tym okresie gubernator Ioannis Kapodistrias mial imponujące neoklasyczne palace, ktore dzis są wazna atrakcja turystyczna.

Na obrzezach miasta Egina mozna znalezc urocze male wioski w charakterystycznym tradycyjnym charakterze, takie jak Kypseli, Agii i Vagia jak rowniez zorganizowane osrodki turystyczne, takie jak Agia Marina, Perdika i Souvala.

Pireus jest najblizej portu Egina z czasem przejscia okolo 40 minut razem z Flying Dolphin regularnym promem. Egina jest rowniez otoczony przez wiele mniejszych wysp, takich jak Moni, Metopi, Diaportia, Lagouses, Kyra, Dorousa, Spalathonisi i Anonyma do,ktorych mozna dotrzec lodzią z portu w Eginie.