Prom Skiathos do Volos

Trasa promowa Skiathos Volos łączy Wyspy Sporady z Grecja i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Hellenic Seaways obsluguje swoje polaczenia do 3 razy dzien, Anes Ferries 7 razy tydzien & Aegean Flying Dolphins posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 35 połączeń promowych tydzien na trasie Skiathos Volos pomiędzy Wyspy Sporady i Grecja.

Przewoźnicy Promowi - Skiathos - Volos

Średnia cena promu Skiathos Volos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Skiathos Volos to samochod + 2 pasażerów.

Skiathos - Przewodnik

Położona w grupie Sporady Północne, grecka wyspa Skiathos leży na Morzu Egejskim. Większość miast na wyspie znajdują się na południu i południowym zachodzie. Główne miasto wyspy, nazywane również Skiathos, znajduje się w północno-wschodniej części wyspy.

Klasztor Zwiastowania jest popularną atrakcją turystyczną na wyspie i jest czasami nazywany Klasztor Evangelistria. Znajduje się około 4 km na północ od miasta Skiathos, na wzgórzu, ale niestety niektóre z budynków klasztornych, które zostały zbudowane w 1794 roku, sa obecnie w ruinie. Jednak kościół i zakwaterowania budynku zostały odrestaurowane.

Skiathos jest połączony promem z Salonikami, innymi wyspami Sporad, wysp na Cykladach i na Krecie.

Volos - Przewodnik

Greckie miasto Volos nie jest starym miastem, choć ruin w mieście i okolicznych terenie sięgają do najwcześniejszego zamieszkania na Półwyspie Bałkańskim. Nowoczesne Volos powstała w 19 wieku i większość miasta została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1955 roku, więc większość budynków miasta zostały zbudowane od tego czasu. Nabrzeże jest popularny wśród mieszkańców i turystów, z kawiarni i barów położonych wzdłuż nabrzeża. Muzeum archeologiczne artefakty z Wolos wyposażony już w epoce brązu i Muzeum Miejskiego w ratuszu wyposażony prace współczesnych greckich artystów. Warto zwiedzić również jest św Contantine Kościół, który jest piękny 20 wieku budynek na końcu promenady. Dwóch stanowiska archeologiczne nie daleko poza miasto oferuje Mycenean ruiny z czasów. Dimini jest mniejszy, ale lepiej rozwinięte. Sesklo jest większy i oferuje piękne widoki, ale nie został w pełni wydobyty.