Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Ikaria

Ikaria to grecka wyspa położona na Morzu Egejskim. Najbliższą sąsiednią wyspą jest Samos, położona około dwudziestu kilometrów na zachód w najbliższym punkcie, podczas gdy na wschodzie leżą wyspy Mykonos, Tinos i Andros.

Nazwa wyspy pochodzi od mitycznego Ikara, który leciał zbyt blisko słońca i zleciał do morza. Wyspa Ikaria jest długa na około czterdzieści kilometrów i szeroka na osiem.

Ikaria ma dwa główne terminale promowe: Agios Kirikos na południowym wybrzeżu oraz Evdilos na północnej stronie wyspy. Promem możesz dostac się na ląd, a także na wiele okolicznych wysp takich jak Samos, Lesbos, wyspy na Morzu Egejskim i Cyklady.

Jeśli podróżujesz wgłąb lądu, najlepiej zjechać do portu w Piraeusie (Ateny), jako że jest to jeden z głównych portów, z którego łatwo dostać się na inne greckie wyspy, oprócz Ikarii. Jesli chodzi zaś o Ikarię, z Piraeusu mozesz dostać się tam codziennie, a rejsy trwają od siedmiu do dziesięciu godzin. Możesz również wybrać opcję podróżowania z Kavali, niemniej jednak przeprawa trwa dłużej, a rejsy są rzadsze.

Ikaria ma kilka dróg przy morzu oraz kilka górskich, którymi podróż zapewnia niesamowite przeżycia. W okresie wakacyjnym, uruchomiane zostają linie autobusowe łączące stolicę z miejscowościami takimi jak Therma, Faros, Evdilos, Armenistis i Raches, zahaczając po drodze o wiele małych miejscowości.

Ikaria posiada wiele pięknych i malowniczych plaż, a jedną z najbardziej znanych na wyspie jest plaża Seszele na południowym wybrzeżu. Inne popularne plaże to Yaliskari, Nas, Kampos i Mileopo. Na wyspie panują idealne warunki dla żeglarstwa, pływania i nurkowania. Istnieje również możliwość wycieczek na inne wyspy.

Dla osób zainteresowanych bogatą i różnorodną historią wyspy, idealnymi miejscami będą starożytne ruiny takie jak zamek Koskina, Świątynia Artemidy w Nas i pozostałości rzymskich łaźni w Therma. Ikaria posiada również kilka muzeów poświęconych historii wyspy i kultury jego mieszkańców. Są to m.in. Muzeum Historii i Folkloru, Muzeum Archeologiczne w Kampos oraz Muezum Folkloru w Perdiki i Vrakade.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • Hellenic Seaways
    • Uzyskaj cenę
  • Dodekanisos Seaways
    • Uzyskaj cenę

Ikaria - Trasy i Porty