COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Ikaria

Ikaria to grecka wyspa położona na Morzu Egejskim. Najbliższą sąsiednią wyspą jest Samos, położona około dwudziestu kilometrów na zachód w najbliższym punkcie, podczas gdy na wschodzie leżą wyspy Mykonos, Tinos i Andros.

Nazwa wyspy pochodzi od mitycznego Ikara, który leciał zbyt blisko słońca i zleciał do morza. Wyspa Ikaria jest długa na około czterdzieści kilometrów i szeroka na osiem.

Ikaria ma dwa główne terminale promowe: Agios Kirikos na południowym wybrzeżu oraz Evdilos na północnej stronie wyspy. Promem możesz dostac się na ląd, a także na wiele okolicznych wysp takich jak Samos, Lesbos, wyspy na Morzu Egejskim i Cyklady.

Jeśli podróżujesz wgłąb lądu, najlepiej zjechać do portu w Piraeusie (Ateny), jako że jest to jeden z głównych portów, z którego łatwo dostać się na inne greckie wyspy, oprócz Ikarii. Jesli chodzi zaś o Ikarię, z Piraeusu mozesz dostać się tam codziennie, a rejsy trwają od siedmiu do dziesięciu godzin. Możesz również wybrać opcję podróżowania z Kavali, niemniej jednak przeprawa trwa dłużej, a rejsy są rzadsze.

Ikaria ma kilka dróg przy morzu oraz kilka górskich, którymi podróż zapewnia niesamowite przeżycia. W okresie wakacyjnym, uruchomiane zostają linie autobusowe łączące stolicę z miejscowościami takimi jak Therma, Faros, Evdilos, Armenistis i Raches, zahaczając po drodze o wiele małych miejscowości.

Ikaria posiada wiele pięknych i malowniczych plaż, a jedną z najbardziej znanych na wyspie jest plaża Seszele na południowym wybrzeżu. Inne popularne plaże to Yaliskari, Nas, Kampos i Mileopo. Na wyspie panują idealne warunki dla żeglarstwa, pływania i nurkowania. Istnieje również możliwość wycieczek na inne wyspy.

Dla osób zainteresowanych bogatą i różnorodną historią wyspy, idealnymi miejscami będą starożytne ruiny takie jak zamek Koskina, Świątynia Artemidy w Nas i pozostałości rzymskich łaźni w Therma. Ikaria posiada również kilka muzeów poświęconych historii wyspy i kultury jego mieszkańców. Są to m.in. Muzeum Historii i Folkloru, Muzeum Archeologiczne w Kampos oraz Muezum Folkloru w Perdiki i Vrakade.

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

  • 2 przeprawy w tygodniu 20 min
  • Uzyskaj cenę
  • 2 przeprawy w tygodniu 1 godzina 25 min
  • Uzyskaj cenę
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 25 min
  • Uzyskaj cenę

Ikaria opinie

 • "podróż z Krety na Santorinii"

  Bardzo ładny katamaran, duży. Wygodne siedzenia, bar na pokładzie. Szybko płynie, buja, ale da się wytrzymać. Polecam.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "SUPER"

  Super

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wycieczka na Paros"

  Jesteśmy zadowoleni z żoną przeprawą promową i zwiedzaniem Paros.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Magdamin@tlen.pl"

  Everything was great

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Ikaria - Trasy i Porty