Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Cyklady

Cyklady to grupa wysp greckich na Morzu Egejskim przy południowo-wschodniej części Grecji kontynentalnej. Ze względu na swoje położenie (między Atenami a Kretą), są łatwo dostępne, co więcej są one kwintesencją greckiego charakteru i są one najbardziej popularne.

Jak w przypadku całego greckiego regionu, promy są jednym z najlepszych środków transportu dla podróżujących do lub między wyspami. Z portów położonych na kontynencie takich jak Pireus (Ateny), Rafina i Lavrio można dostać się bezpośrednio na Mykonos, Naxos, Paros, Santorini, Ios lub Milos.

Choć większość podróżujących promem z Grecji na Cyklady to pasażerowie piesi, dobrym rozwiązaniem jest również przeprawienie się promem z samochodem; główne wyspy mają dobre drogi, a dysponując pojazdem można dojechać do bardziej odległych plaż.

Każda z wyspma swój własny charakter, a większość z nich jest na tyle mała, że można je zwiedzić w ciągu kilku dni. W związku z tym, są one idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy planują spędzić wakacje przemieszczając się z wyspy do wyspy za pomocą promu.

Mykonos jest jedną z dwóch najbardziej popularnych wysp i będzie idealna dla miłośników nocnego życia. Posiada również znakomite plaże i jest również rajem dla miłośników sportów wodnych takich jak surfing, windsurfing i żeglarstwo. Jeśli poszukujesz spokojniejszych plaż, najlepiej udaj się na północną część wyspy.

Santorini jest drugą najbardziej popularną wyspą, gdzie znajdziesz laguny utworzone przez wciąż aktywny wulkan. Wioski położone są obok spektakularnych klifów z widokiem na morze. Santorini uważana jest przez niektórych za część mitycznej Atlantydy; znajdziesz tam również ruiny miasta Akotiri oraz mini Pompeje.

Jeśli chodzi o Ios przyciąga on najwięcej turystów poniżej 25 roku życia, zapewne ze względu na życi nocne, które się tam toczy.

W pobliżu znajduje się Naxos: duża, zielona i górzysta wyspa z piaszczystymi plażami, ruinami bizantyjskiego zamku oraz ufortyfikowanymi rezydencjami weneckimi.

Paros oferuje znacznie mniej zróżnicowany krajobraz. Znajdziesz tam jednak typowe wioki rybackie, dobre plaże i tętniące życiem kluby nocne.

Milos również ma ukształotwanie wulkaniczne, a oprócz tego będziesz mógł tam zwiedzić spektakularne jaskinie ze wspaniałymi warunkami do nurkowania. Posiada piaszczyste plaże, gorące źródła, piękne stare kościoły, dawne katakumby chrześcijańskie oraz szczątki prehistorycznego osadnictwa.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • SeaJets
  • Uzyskaj cenę
 • Golden Star Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • Blue Star Ferries
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Cyklady opinie

 • "`Naxos to Santorini"

  szybko, wygodnie, bez problemów

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Kolejna spokojna podróż..."

  Wszystko ok. Standardowe usługi, cisza i spokój.. Polecam 😊

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Polecam"

  Dośc trudno było zorientowac się w rozkładzie przejazdów (przez internet). Bardzo łatwo dokonaliśmy rezerwacji i opłatę za rejs. Trochę za mocno działała klimatyzacja wewnątrz.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "The best"

  Very good , Im realy happy

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Cyklady - Trasy i Porty