Milos do Folegandros Prom

Milos Folegandros trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Zante Ferries obsluguje swoje polaczenia do 3 razy tydzien, Sea Jets 14 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 1 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 18 przeplyniec tydzien na polaczeniu Milos Folegandros pomiedzy Cyklady i Cyklady oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Milos - Folegandros Armatorzy Promowi

 • Zante Ferries
  • 3 Cotygodniowe Przeprawy 2 godz
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 14 Cotygodniowe Przeprawy 55 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 2 godz 35 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Milos Folegandros

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Milos Folegandros to samochod i 2 pasazerów.

Milos Przewodnik

Wyspa Milos znajduje się na Morzu Egejskim, w północnej części Morza Krety i części tworzących grupy wysp Cyklady, jest chyba najbardziej znany z posągu Afrodyty ( "Wenus z Milo", który jest obecnie na wystawie Galeria w Luwrze w Paryżu). Wyspa znana jest również z posągu greckiego boga Asklepiosa, teraz na wystawie w British Museum w Londynie, oraz Posejdona i archaicznego Apollo w Atenach. Skupione wokół małego portu Adamas jest kilka małych sklepów, które sprzedają pamiątki i bibeloty, ręcznie robione prezenty i biżuterię oraz lokalnie produkowane tkaniny, hafty i produkty spożywcze.

Wyspa jest połączona promem do portu w Pireusie w Atenach, do wszystkich innych wysp archipelagu Cyklad, wysp Dodekanezu i Krety, zarówno konwencjonalnymi promami i katamaranami wysokiej prędkości. W miesiącach letnich są codzienne regularne połączenia do i z wyspy. Inny port na wyspie jest w Apollonia, który łączy także wyspe z Kimolos i Glaranissia.

Folegandros Przewodnik

Greckie wyspy Folegandros jest częścią grupy wysp położonych Cyklady na Morzu Egejskim. Lśniące w słońcu Egejskie, Folegandros został nazwany na cześć syna króla Minosa. Jest to miejsce off-the-beaten-path przyciąga gości z dziewiczej pięknem plaż, błękitu świetlnego jego wód i niezmąconej stylu jego architektury.Popularna miejscowość turystyczna na wyspie jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.Bielone kościół wychodzi na miasto Hora, czy Chora, i ma kamienną ścieżką, która do niego prowadzi. To miał być zbudowany na miejscu dawnej świątyni i zawiera starożytne inskrypcje i posągi. Tradycja głosi, że ikona posrebrzanych z Dziewicy Maryi jest cudem. Związany z opowieści piratów, ikona odbywa się po mieście w procesji odbywa się co roku w Niedzielę Wielkanocną.

Malownicze portowe Karavostasis, z pięknej plaży, jest idealnym punktem wyjścia dla poszukiwania wspaniałych plaż Hohlídia, Vitzétzo, Latináki, Pountáki i LIVADI, wsi z piaszczystej plaży, turkusowe wody i pole namiotowe. Z portu, połączenia promowe do Pireusu, odchodzą, inne Rafini wysp w archipelagu Cyklady, Dodekanez, Kreta i Rodos.