Grecja

Jak zarezerwowac promy z Grecja na Cyklady

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Grecja na Cyklady. Są 9 firmy promowe o lacznej ilosci 383 Trasy laczac Heraklion do Milos, Pireus do Milos, Schinoussa, Síros, Tinos, Anafi, Katapola (Amorgos), Aegiali (Amorgos), Donoussa, Ios, Iraklia, Koufonissi, Mykonos, Naksos, Paros, Thira (Santoryn), Sifnos, Serifos, Kimolos, Kythnos, Sikinos & Folegandros, Katapola (Amorgos) do Koufonissi, Naksos, Paros, Schinoussa, Iraklia, Síros, Thira (Santoryn), Folegandros, Mykonos, Milos, Sifnos & Serifos, Anafi do Naksos, Paros, Ios, Thira (Santoryn), Milos & Folegandros, Katapola (Amorgos) do Koufonissi, Naksos, Paros, Schinoussa, Iraklia, Síros, Thira (Santoryn), Folegandros, Mykonos, Milos, Sifnos & Serifos, Anafi do Naksos, Paros, Ios, Thira (Santoryn), Milos & Folegandros, Katapola (Amorgos) do Koufonissi, Naksos, Paros, Schinoussa, Iraklia, Síros, Thira (Santoryn), Folegandros, Mykonos, Milos, Sifnos & Serifos, Aegiali (Amorgos) do Donoussa, Naksos & Paros, Anafi do Naksos, Paros, Ios, Thira (Santoryn), Milos & Folegandros, Iraklia do Katapola (Amorgos), Koufonissi, Naksos, Paros & Schinoussa & Aegiali (Amorgos) do Donoussa, Naksos & Paros.

Najszybsza trasa miedzy Grecja i Cyklady jest Iraklia do Schinoussa z czasem trwania przeplyniecia okolo 5 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Grecja do Cyklady

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Grecja do Cyklady

o Grecja:

Grecja to kraj położony w południowo-wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z czterema państwami, Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią od północy, oraz Turcją od wschodu. Ma dostęp do czterech mórz: Egejskiego i Kreteńskiego od wschodu, Jońskiego od zachodu oraz Śródziemnego od południa. Grecja posiada dziesiątą pod względem długości linię brzegową na świecie, o długości 14880 km. Poza częścią kontynentalną, w skład Grecji wchodzi około 1400 wysp, w tym 227 zamieszkałych. Najważniejsze to Kreta, Dodekanez, Cyklady, i Wyspy Jońskie. Najwyższym szczytem jest wysoki na 2917 m n.p.m. Olimp.

Grecja posiada długą historię i bogate dziedzictwo kulturowe. Uważana jest za spadkobierczynię starożytnej Grecji. Jako taka, stanowi kolebkę całej cywilizacji zachodniej, miejsce narodzin demokracji, filozofii, Igrzysk Olimpijskich, wielu podstawowych twierdzeń matematycznych, zachodniej literatury, historiografii, politologii, oraz teatru, zarówno komedii, jak i dramatu. Świadectwo tej spuścizny stanowi 17 Obiektów Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Trudno by zliczyć wszystkie atrakcje turystyczne Grecji, pewnym jest jednak, że jedna z największych znajduje się w samej stolicy kraju, Atenach. Mowa oczywiście o Akropolu, symbolu zachodniej cywilizacji, który od lat przyciąga tysiące turystów z całego świata.

o Cyklady:

Wyspy Cyklady to najbardziej znany archipelag na Morzu Egejskim, jedne z najpiekniejszych wysp na swiecie.

Z przepieknymi, piaszczystymi plazami, tradycyjna grecka architektura i stylem zycia, ludzmi cieplymi i goscinnymi, to nic dziwnego, ze miliony greckich i zagranicznych turystow odwiedza Cyklady co roku by korzystac z tego raju.