Pireus do Anafi Prom

Pireus Anafi trasa promowa laczy Ateny z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 1 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 10 godziny 10 minuty gdy Anek Lines serwis operuje do 2 razy w tygodniu trwajacym od 10 godz 40 min.

To daje 3 przeplyniecia tydzien na trasie Pireus Anafi pomiedzy Ateny i Cyklady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Pireus - Anafi Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 10 godz 10 min
    • Uzyskaj cenę
  • Anek Lines
    • 2 przeprawy w tygodniu 10 godz 40 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pireus Anafi

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Anafi to samochod + 2 pasazerów.

Pireus Przewodnik

Pireus to portowe miasto w Grecji. Miasto położone jest na Zatokę Sarońską w regionie Attyka Grecji i jest częścią obszaru miejskiego w Atenach z centrum Aten około 12 km od Aten. Poza jej biur przewozowych, banków i obiektów użyteczności publicznej, znajdziesz plątaninę deptaków, sklepów i raczej zaniedbane obszary. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, który jest wyłożony kawiarniami, restauracjami i barami.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z duża flota handlowa. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawił się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez, wschodniej części Grecji i dużej części północnej i wschodniej Morza Egejskiego.

Anafi Przewodnik

Grecka wyspa Anafi jest jedna z grupy Cyklady i znajduje się na wschód od wyspy Santorini. Mitologia grecka głosi, że Anafi, raj dawnego piękna i "egzotycznych" plaż, mytych przez krystalicznie czystej wody, wyszedł z dna morza Egejskiego, aby dać schronienie Argonautom. Po wejściu na zatokę Agios Nikolaos można zobaczyć wspaniałe Hora rozlozone jak w amfiteatrze. Zbudowany na ruinach zamku weneckiego, Hora to malowniczy obraz bielonych domów z kopułkowymi dachami i wąskimi, brukowanymi alejkami. To jest ten obraz, który kiedyś inspirowal rzemieślników, którzy opuścili swoją rodzinną wyspę w archipelagu Cyklad, aby zbudować sceniczną Anafiotike u podstawy Skały Akropolu w Atenach, już w 1860/70.

Na wschodzie wispy, rock Kalamos jest warte odwiedzenia. Jest to drugi najwyższy monolityczny wapień po Gibraltarze. Ponadto, starożytna świątyna Apollina Anafian i klasztor Zoodochos Piyi leżą u podnóża skały.