Prom Naksos do Thira

Trasa promowa Naksos Thira łączy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Blue Star Ferries obsluguje swoje polaczenia do 3 razy dzien, SeaJets 4 razy dzien & Golden Star Ferries posiada polaczenia do 14 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 63 połączeń promowych tydzien na trasie Naksos Thira pomiędzy Cyklady i Cyklady.

Przewoźnicy Promowi - Naksos - Thira

Średnia cena promu Naksos Thira

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Naksos Thira to samochod + 2 pasażerów.

Naksos - Przewodnik

Grecka wyspa Naxos jest częścią grupy Cyklad leżących na Morzu Egejskim. Naksos, lub Chora, jest największym miastem wyspy i stolicą i ma zbudowany amfiteatr na zachodnim wybrzeżu wyspy. Jest także domem dla jednego z największych portów na Morzu Egejskim. Miasto jest popularne wśród turystów, w rezultacie jest wiele barów, restauracji i kawiarni. Mała wyspa Palatia, która rozciąga się od lądu Naxos, jest godłem miasta. Położony na małej wyspie jest Portara, która jest zabytkiem przypominający drzwi stojącego samotnie, bez żadnych ścian dołączonych do zadnej ze stron.

Wyspa jest również znana z produkcji żywności i ziemniakow Naxos, wina, Kitron likieru, oraz ser o nazwie Graviera. Istnieje wiele restauracji znajdujących się na całej wyspie serwujące lokalne produkty.

Z portu odpływają promy na wyspy Pireus (Ateny) i do innych wysp na Cykladach.