Pireus do Kimolos Prom

Pireus Kimolos trasa promowa laczy Ateny z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Aegean Speed Lines obsluguje swoje polaczenia do 3 razy tydzien, Zante Ferries 5 razy tydzien & Sea Jets posiada polaczenia do 4 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 12 przeplyniec tydzien na polaczeniu Pireus Kimolos pomiedzy Ateny i Cyklady oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Pireus - Kimolos Armatorzy Promowi

 • Aegean Speed Lines
  • 3 przeprawy w tygodniu 4 godz 55 min
  • Uzyskaj cenę
 • Zante Ferries
  • 5 przeprawy w tygodniu 5 godz 45 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 4 przeprawy w tygodniu 4 godz 10 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pireus Kimolos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Kimolos to samochod + 2 pasazerów.

Pireus Przewodnik

Pireus to portowe miasto w Grecji. Miasto położone jest na Zatokę Sarońską w regionie Attyka Grecji i jest częścią obszaru miejskiego w Atenach z centrum Aten około 12 km od Aten. Poza jej biur przewozowych, banków i obiektów użyteczności publicznej, znajdziesz plątaninę deptaków, sklepów i raczej zaniedbane obszary. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, który jest wyłożony kawiarniami, restauracjami i barami.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z duża flota handlowa. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawił się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez, wschodniej części Grecji i dużej części północnej i wschodniej Morza Egejskiego.

Kimolos Przewodnik

Grecka wyspa Kimolos znajduje się na Morzu Egejskim i jest częścią grupy Cyklady wysp. Wyspa jest oddzielona od pobliskiej wyspie Milos przez Cieśninę Kimolos. Zgodnie z tradycją, jest nazwany po Kimolos, pierwszego mieszkaniec wyspy. Echinousa jest rejestrowana nazwa wyspy w czasach starożytnych, prawdopodobnie ze względu na Echidny węża (viper), jest powszechne dziś na wyspie. Od czasów starożytnych wyspa była polem bitwy między starożytnymi Atenami, władcą wyspy i Sparta, władcy pobliskiego Milos.

Kimolos należy do linii zachodniego Cyklady i jest podłączony do pobliskich wysp i portu w Pireusie, Ateny, poprzez promem przez cały rok z promu katamaran działa tylko w czasie sezonu turystycznego zgiełku. W okresie turystycznym, wyspa ma zwykle codzienne połączenia do Aten i innych wysp. Ponadto, transport poprzez Milos jest możliwe, ze względu na częste połączenia dwóch wysp z lokalnych usług promowych.