Folegandros do Sifnos Prom

Folegandros Sifnos trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 4 operatorow. Aegean Speed Lines obsluguje swoje polaczenia do 1 razy tydzien, Zante Ferries 5 razy tydzien, Sea Jets 9 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 1 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 16 przeplyniec tydzien na polaczeniu Folegandros Sifnos pomiedzy Cyklady i Cyklady oraz z 4 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Folegandros - Sifnos Armatorzy Promowi

 • Aegean Speed Lines
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 1 godz 50 min
  • Uzyskaj cenę
 • Zante Ferries
  • 5 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 9 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 50 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 12 godz 35 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Folegandros Sifnos

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Folegandros Sifnos to samochod i 2 pasazerów.

Folegandros Przewodnik

Folegandros to grecka wyspa na Morzu Egejskim i stanowi część grupy Cyklady wraz z Sikinos, Ios, Anafi i Santorini. Mała wyspa, około 32 km kwadratowych, ma około 765 mieszkańców i trzy wsie; Chora, Karavostasis, który jest także portem wyspy, i Ano Meria. Na Folegandros, położony jest kościół Panaghia na szczycie wzgórza, oferuje turystom przyjemny spacer z pięknym widokiem Chora i na zachodnie wybrzeże wyspy. Folegandros ma wiele pięknych plaż, ale wszystkie są dość trudne do osiągnięcia. Niektóre wymagają spaceru lub są dostępne łodzią. Dwie plaże, na które można dojechać samochodem, to plaże w Karavostasi i Angali.

Na wyspe można dotrzeć promem z Pireusu, Rafini, innych wysp Cyklad, Krety, Rodos i reszty wyspy Dodekanezu i Wysp Morza Egejskiego. Czas podróży różnią się od 3,5 godziny do 11 godzin. Port wyspy, Karavostasi, ma kilka sklepów i restauracji dla zwiedzających.

Sifnos Przewodnik

Grecka wyspa Sifnos jest piękna wyspa położone w zachodniej części grupy Cyklady wysp. Jest to typowy przykład wysp archipelagu Cyklad, z tradycyjną architekturą, spokojnych plaż nadmorskich tawern i, niskie wzgórza. Najpopularniejsze plaże na wyspie znajdują się na południowej stronie wyspy i ma krystalicznie czystą wodą, miękki piasek i wiele obiektów turystycznych.Popularne atrakcją turystyczną na wyspie jest wspaniały klasztor Chrissopighi, obrońcą wyspie. Kastro jest najbardziej malownicze miasteczko na wyspie, z wąskimi brukowanymi uliczkami, kamiennymi domami i wspaniałym widokiem na morze. Jest to wieś z 4000-letniej historii i resztki swojego dziedzictwa są widoczne wszędzie z części jego mur obronny zbudowany około 800 pne. Ta niezwykła wioska jest otoczona z trzech stron, z widokiem na Morze Egejskie.

Port na wyspie znajduje się w miejscowości Kamares. W miesiącach letnich są codzienne usługi zarówno dużej prędkości i konwencjonalnych promy na wyspy. Promy z Pireusu podłączyć Sifnos i innych wysp Cyklad, takich jak Serifos, Folegandros, Kythnos, Milos, Ios, Santorini i Kreta.