Heraklion
Santorini (Thira)
Promy do Cyklady
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Heraklion Santorini (Thira)

Trasa promowa Heraklion Santorini (Thira) łączy Kreta z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Blue Star Ferries obsługuje swoje połączenia do 2 razy tydzien, Anek Lines 1 razy tydzien, SeaJets 12 razy tydzien & Cyclades Fast Ferries posiada polaczenia do 3 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 18 połączeń promowych tydzien na trasie Heraklion Santorini (Thira) pomiędzy Kreta i Cyklady.

Heraklion do Santorini (Thira) - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Kreta na Cyklady.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Heraklion do Thira?

Czas przeprawy promowej z Heraklion do Thira wynosi około 3h 15m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Heraklion do Thira i sprawdzić dostępność.

Ile kosztuje prom z Heraklion do Thira?

Cena promu z Heraklion do Thira może się różnić w zależności od sezonu. Średnia cena za prom z Heraklion do Thira wynosi 228 €. Cena nie obejmuje opłat rezerwacyjnych.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Heraklion a Thira?

Istnieje 4 popularnych operatorów promowych dla Heraklion do Thira. Są to
 • Blue Star Ferries
 • Anek Lines
 • SeaJets
 • Cyclades Fast Ferries

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Heraklion do Thira?

Zarezerwuj promy z Heraklion do Thira poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Czy można podróżować jako pasażer pieszy na promie z Heraklion do Thira?

Tak, możesz podróżować jako pasażer pieszy z Heraklion do Thira z
 • Blue Star Ferries
 • SeaJets
 • Cyclades Fast Ferries

Czy można zabrać samochód na prom z Heraklion do Thira?

Tak, możesz podróżować z pojazdem z Heraklion do Thira z
 • Blue Star Ferries
 • SeaJets
 • Cyclades Fast Ferries

Czy zwierzęta domowe można zabrać na prom z Heraklion do Thira?

Tak, zwierzęta domowe są dozwolone na pokładzie promu. Może być potrzebny paszport dla zwierzęcia i inne dokumenty. Prosimy o zapoznanie się z wszystkimi wytycznymi operatora i informacjami dotyczącymi podróżowania ze zwierzętami domowymi. Obecnie można przewozić zwierzęta domowe na promach z
 • SeaJets

Jak daleko jest Thira od Heraklion?

Odległość pomiędzy Heraklion a Thira wynosi około 59 mil morskich.

Heraklion - Przewodnik

Heraklion jest największym miastem i stolicą greckiej wyspy Kreta i jest jednym z największych miast w Grecji. Knossos jest najważniejszym stanowiskiem archeologicznym na Krecie, i znajduje się około 5 km na południowy wschód od miasta. Był to Pałac króla Minosa i według mitologii, domem Minotaura. Pałac został zbudowany w około 1900 roku pne, na pozostałościach osady neolitycznej.

Ogromne Muzeum Archeologiczne, przekształcone z dawnej elektrowni, na rogu Placu Eleftherias, zbiera razem wiele znalezisk z Knossos, Archanes, Festosa, Zakros i wielu innych stanowisk archeologicznych na Krecie. Muzeum obejmuje okres rozpoczynający się kilka tysięcy lat temu, poprzez minojskiej, post-minojskiej i późniejszych okresów. Popularne atrakcje to dysk Festosa, klasyczne rzeźby Greckie i Romanska biżuterię, freski, malowidła ścienne, oraz ceramika.

Heraklion jest ważnym portem dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżni mogą wziąć promy z Heraklion na liczne greckie wyspy jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennych połączeń do Pireusu - port przy Atenach.


Santorini (Thira) - Przewodnik

Grecka wyspa Santorini jest jednym z grupy wysp Cyklady położonych na Morzu Południowo Egejskie. Santorini ma słynny wulkaniczną przeszłość, która bardzo kształcie wyspy, które można zobaczyć dziś, tworząc surrealistyczny i raczej unikalny krajobraz w miejscu.Napełniane wodą "Caldera" krater pozostaje znajomy widok dla wszystkich tych, którzy odwiedzają Santorini i jest otoczony murem z kolorowymi klifami, które są zwykle dopchać opakowaniach z uroczymi domami. Santorini jest również znany ze swoich pięknych plaż, starożytnych zabytków archeologicznych, jej zajęty port w Athinios i jego dość niesamowite zachody słońca, które wydaje się tym bardziej spektakularny, gdy widoki z miejscowości Oia, na ile północnym krańcu wyspy. Fira, stolica wyspy i stoi obok samej kaldery. Plaż na wyspie są bardzo charakterystyczne, ciemne wulkaniczne piaski wyposażony, co często może być bardzo gorąca, co leżak lub ręcznik bardzo niezbędne w czasie. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo Najlepsze plaże w ofercie są skupione wokół wschodniego wybrzeża. Zawsze popularny jest odcinek znaleźć na Perisa, a nieco na południe, Perivolos jest również bardzo godne uwagi, jak Red Beach, w pobliżu starożytnego Akrotiri, gdzie wysokie czerwone klify są trudne do miss.


Heraklion do Thira Rozkłady promów

Harmonogramy promów między 20/05/2024 a 26.05.2024.


Operator Czas wypłynięcia Czas przybycia Czas trwania Dni Żeglarstwa
Cyclades Fast Ferries 07:30 09:20 1 godzina 50 minuty wt., pt., niedz.
SeaJets 08:00 09:50 1 godzina 50 minuty pon., sob., niedz.

Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.