Prom Heraklion do Thira

Trasa promowa Heraklion Thira łączy Kreta z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Minoan Lines obsluguje swoje polaczenia do 6 razy tydzien, Anek Lines 1 razy tydzien, SeaJets 12 razy tydzien & Golden Star Ferries posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 26 połączeń promowych tydzien na trasie Heraklion Thira pomiędzy Kreta i Cyklady.

Przewoźnicy Promowi - Heraklion - Thira

Średnia cena promu Heraklion Thira

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Heraklion Thira to samochod + 2 pasażerów.

Heraklion - Przewodnik

Heraklion jest największym miastem i stolicą greckiej wyspy Kreta i jest jednym z największych miast w Grecji. Knossos jest najważniejszym stanowiskiem archeologicznym na Krecie, i znajduje się około 5 km na południowy wschód od miasta. Był to Pałac króla Minosa i według mitologii, domem Minotaura. Pałac został zbudowany w około 1900 roku pne, na pozostałościach osady neolitycznej.

Ogromne Muzeum Archeologiczne, przekształcone z dawnej elektrowni, na rogu Placu Eleftherias, zbiera razem wiele znalezisk z Knossos, Archanes, Festosa, Zakros i wielu innych stanowisk archeologicznych na Krecie. Muzeum obejmuje okres rozpoczynający się kilka tysięcy lat temu, poprzez minojskiej, post-minojskiej i późniejszych okresów. Popularne atrakcje to dysk Festosa, klasyczne rzeźby Greckie i Romanska biżuterię, freski, malowidła ścienne, oraz ceramika.

Heraklion jest ważnym portem dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżni mogą wziąć promy z Heraklion na liczne greckie wyspy jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennych połączeń do Pireusu - port przy Atenach.