COVID-19 Update Click here to visit our dedicated page for further information on the COVID-19 situation, including vouchers, cancellations, refunds and sailing changes.

Heraklion - Thira jest jedną z naszych najpopularniejszych tras i w czasie sezonu bilety szybko się wyprzedają
Rada. Nie czekaj, aż będzie za późno! Zarezerwuj teraz, aby móc wybrać najbardziej dogodne dla Ciebie połączenie.

Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3325 trasach i z 764 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2,5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Heraklion do Thira - Prom Alternatywny

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Kreta na Cyklady.

Przewoźnicy Promowi - Heraklion - Thira

  • 1 Sailing Weekly 6 hr 25 min
  • Get price
  • 2 Sailings Weekly 1 hour 55 min
  • Get price
  • 7 Sailings Weekly 1 hour 50 min
  • Get price
  • 3 Sailings Weekly 2 hr
  • Get price

Opinie na temat Prom Heraklion - Thira

 • "Profesor"

  45 minut opóźnienia 10/09 z Thiry do Heraklionu. Prom stał przed portem i przepuszcał inne. Dlaczego? Powinno być odwrotnie.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Doskonały i komfortowy wybór "

  Rezerwacja przebiegła bez żadnych problemów. Komfortowy i wygodny dla każdego sposób podróży z Krety do Santorini. To nic, że o 1h wolniejszy od katamaranów ale przynajmniej bez efektów morskiej choroby. Wielkość statku i komfort sprawia, że nie czuje się morza. Bardzo dobra organizacja parkingu dla samochodów. Gastronomia mogłaby powiększyć zakres oferty.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Super"

  Super

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Dobry wybor"

  Plynelismy z Heraklionu na Santorini a nastepnego dbia byl powrot.Rejs w obie strony przebieglsprawnie,obsluga mila i pomocna.Polecem skorzystanie z ich uslug.

  '' travelled on

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Prom Heraklion do Thira

Trasa promowa Heraklion Thira łączy Kreta z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 4 przewoźników. Anek Lines obsługuje swoje połączenia do 1 razy tydzien, SeaJets 2 razy tydzien, Golden Star Ferries 7 razy tydzien & Minoan Lines posiada polaczenia do 3 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 13 połączeń promowych tydzien na trasie Heraklion Thira pomiędzy Kreta i Cyklady.

Heraklion - Przewodnik

Heraklion jest największym miastem i stolicą greckiej wyspy Kreta i jest jednym z największych miast w Grecji. Knossos jest najważniejszym stanowiskiem archeologicznym na Krecie, i znajduje się około 5 km na południowy wschód od miasta. Był to Pałac króla Minosa i według mitologii, domem Minotaura. Pałac został zbudowany w około 1900 roku pne, na pozostałościach osady neolitycznej.

Ogromne Muzeum Archeologiczne, przekształcone z dawnej elektrowni, na rogu Placu Eleftherias, zbiera razem wiele znalezisk z Knossos, Archanes, Festosa, Zakros i wielu innych stanowisk archeologicznych na Krecie. Muzeum obejmuje okres rozpoczynający się kilka tysięcy lat temu, poprzez minojskiej, post-minojskiej i późniejszych okresów. Popularne atrakcje to dysk Festosa, klasyczne rzeźby Greckie i Romanska biżuterię, freski, malowidła ścienne, oraz ceramika.

Heraklion jest ważnym portem dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżni mogą wziąć promy z Heraklion na liczne greckie wyspy jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennych połączeń do Pireusu - port przy Atenach.


Thira - Przewodnik

Thira to wulkaniczna wyspa na Morzu Egejskim tworząca z kilkoma mniejszymi wyspami, należący do Grecji, mały archipelag o tej samej nazwie, wchodzący w skład archipelagu Cyklad. Wyspa położona jest 175 km na południowy wschód od wybrzeża Grecji i 110 km na północ od wybrzeża Krety.