Prom Sitia do Thira

Sitia Thira polaczenie laczy Kreta z Cyklady. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Anek Lines. Polaczenie odbywa sie do 2 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 6 godziny 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Sitia Thira zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Sitia - Thira

  • Anek Lines
    • 2 przeprawy w tygodniu 6 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Sitia Thira

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Sitia Thira to samochod + 1 pasażer.

Sitia - Przewodnik

Miasto portowe Sity znajduje się na greckiej wyspie Kreta, która leży na Morzu Egejskim. Na wyspie, Sita jest na wschód od Agios Nikolaos, i na północny wschod od Lerapetra. Miasto nie jest generalnie odwiedzane przez turystów i nie jest szczególnie dobrze rozwinięta, a jej historię można prześledzić do czasów minojskich. Wykopaliska zostały wykopane w miejscu sąsiadującym z Petras które sięgają końca okresu neolitu, 3000 pne aż do epoki brązu, 3000 - 1050 lat pne. Petras, na przestrzeni swojej historii, byla pod kontrolą Wenecjan, którzy używali ja jako bazę dla swoich wschodnich operacji śródziemnomorskich. Witryna została zniszczona przez trzęsienie ziemi w 1508 roku i ponownie w 1538 przez piratów i przez Wenecjan w 1651 roku.

Port w Sitia łączy wschodnia Krete z kilkoma innymi wyspami greckimi. Miasto ma także przystań, która mieści mniejsze łodzie rybackie i jachty.