Paros do Folegandros Prom

Paros Folegandros trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Sea Jets obsluguje do 2 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 3 godziny 30 minuty gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 1 razy w tygodniu trwajacym od 4 godz 30 min.

To daje 3 przeplyniecia tydzien na trasie Paros Folegandros pomiedzy Cyklady i Cyklady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Paros - Folegandros Armatorzy Promowi

  • Sea Jets
    • 2 Cotygodniowe Przeprawy 3 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 4 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Paros Folegandros

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Paros Folegandros to samochod i 2 pasazerów.

Paros Przewodnik

Paros to grecka wyspa położona w środkowej części Morza Egejskiego. Paros leży na zachód od wyspy Naxos. Paros jest około 160 km na południowy wschód od Pireus. Historycznie, wyspa znana z drobnego białego marmuru, która dała początek terminowi "Parian", aby opisać marmur lub porcelany o podobnych cechach. Dzisiaj, opuszczone kamieniołomy marmuru i kopalnie znajdują się na wyspie, ale przede wszystkim Paros znany jest jako popularna atrakcja turystyczna. Parikia, stolica Paros, to piękna wieś Cyklad z bielonymi domami sześciennymi i imponujące neoklasycznej rezydencji. Dobrze zachowany 13 wieczny wenecki zamek stoi dumnie na wzgórzu w centrum wsi oferując niesamowity widok na Parikii. W stolicy można także podziwiać zabytek kościelny, 6 wieku kościół Panagia Ekatontapyliani, zwany także Katapoliani.

Port na wyspie jest również w Parikia i wydaje zarówno konwencjonalne promy jak i szybkie. Promy odplywaja do Pireusu i na inne wyspy na Cykladach.

Folegandros Przewodnik

Greckie wyspy Folegandros jest częścią grupy wysp położonych Cyklady na Morzu Egejskim. Lśniące w słońcu Egejskie, Folegandros został nazwany na cześć syna króla Minosa. Jest to miejsce off-the-beaten-path przyciąga gości z dziewiczej pięknem plaż, błękitu świetlnego jego wód i niezmąconej stylu jego architektury.Popularna miejscowość turystyczna na wyspie jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.Bielone kościół wychodzi na miasto Hora, czy Chora, i ma kamienną ścieżką, która do niego prowadzi. To miał być zbudowany na miejscu dawnej świątyni i zawiera starożytne inskrypcje i posągi. Tradycja głosi, że ikona posrebrzanych z Dziewicy Maryi jest cudem. Związany z opowieści piratów, ikona odbywa się po mieście w procesji odbywa się co roku w Niedzielę Wielkanocną.

Malownicze portowe Karavostasis, z pięknej plaży, jest idealnym punktem wyjścia dla poszukiwania wspaniałych plaż Hohlídia, Vitzétzo, Latináki, Pountáki i LIVADI, wsi z piaszczystej plaży, turkusowe wody i pole namiotowe. Z portu, połączenia promowe do Pireusu, odchodzą, inne Rafini wysp w archipelagu Cyklady, Dodekanez, Kreta i Rodos.