Ios do Folegandros Prom

Ios Folegandros trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Zante Ferries obsluguje swoje polaczenia do 5 razy tydzien, Sea Jets 7 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 1 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 13 przeplyniec tydzien na polaczeniu Ios Folegandros pomiedzy Cyklady i Cyklady oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Ios - Folegandros Armatorzy Promowi

 • Zante Ferries
  • 5 Cotygodniowe Przeprawy 55 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 7 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 50 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 1 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Ios Folegandros

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Ios Folegandros to samochod i 2 pasazerów.

Ios Przewodnik

Ios jest grecka wyspa w grupie wysp Cyklad na Morzu Egejskim. Wyspa jest dość pagórkowata ze skałami prowadzącymi w dół do morza na większości stronach wyspy. Wyspa jest mniej więcej w połowie drogi między wyspami Naxos i Santorini. Port Ios znajduje się w północno-zachodniej części wyspy w niewielkiej odległości od miejscowości Chora. Z portu do miasta można dojechać autobusem lub pieszo, która będzie trwala okolo 15 minut. Wieś charakteryzuje się wąskimi ścieżkami i ulicami ktore w większości zostały już przejęte przez bary, restauracje, sklepy i kluby nocne, dla potrzeb turystów.

Na Ios można dotrzeć promem z portów w Pireusie i Rafina z czasem przejazdu między 4 1/2 godziny i 8 godzin w zależności od rodzaju promu. Ios jest także połączony do innych wysp Cyklad w miesiącach letnich.

Folegandros Przewodnik

Greckie wyspy Folegandros jest częścią grupy wysp położonych Cyklady na Morzu Egejskim. Lśniące w słońcu Egejskie, Folegandros został nazwany na cześć syna króla Minosa. Jest to miejsce off-the-beaten-path przyciąga gości z dziewiczej pięknem plaż, błękitu świetlnego jego wód i niezmąconej stylu jego architektury.Popularna miejscowość turystyczna na wyspie jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.Bielone kościół wychodzi na miasto Hora, czy Chora, i ma kamienną ścieżką, która do niego prowadzi. To miał być zbudowany na miejscu dawnej świątyni i zawiera starożytne inskrypcje i posągi. Tradycja głosi, że ikona posrebrzanych z Dziewicy Maryi jest cudem. Związany z opowieści piratów, ikona odbywa się po mieście w procesji odbywa się co roku w Niedzielę Wielkanocną.

Malownicze portowe Karavostasis, z pięknej plaży, jest idealnym punktem wyjścia dla poszukiwania wspaniałych plaż Hohlídia, Vitzétzo, Latináki, Pountáki i LIVADI, wsi z piaszczystej plaży, turkusowe wody i pole namiotowe. Z portu, połączenia promowe do Pireusu, odchodzą, inne Rafini wysp w archipelagu Cyklady, Dodekanez, Kreta i Rodos.