Paros do Síros Prom

Paros Síros trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Sea Jets obsluguje do 4 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina 20 minuty gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 1 razy w tygodniu trwajacym od 1 godz 30 min.

To daje 5 przeplyniecia tydzien na trasie Paros Síros pomiedzy Cyklady i Cyklady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Paros - Síros Armatorzy Promowi

  • Sea Jets
    • 4 przeprawy w tygodniu 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 1 Przeprawy Tygodniowo 1 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Paros Síros

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Paros Síros to samochod + 2 pasazerów.

Paros Przewodnik

Paros to grecka wyspa położona w środkowej części Morza Egejskiego. Paros leży na zachód od wyspy Naxos. Paros jest około 160 km na południowy wschód od Pireus. Historycznie, wyspa znana z drobnego białego marmuru, która dała początek terminowi "Parian", aby opisać marmur lub porcelany o podobnych cechach. Dzisiaj, opuszczone kamieniołomy marmuru i kopalnie znajdują się na wyspie, ale przede wszystkim Paros znany jest jako popularna atrakcja turystyczna. Parikia, stolica Paros, to piękna wieś Cyklad z bielonymi domami sześciennymi i imponujące neoklasycznej rezydencji. Dobrze zachowany 13 wieczny wenecki zamek stoi dumnie na wzgórzu w centrum wsi oferując niesamowity widok na Parikii. W stolicy można także podziwiać zabytek kościelny, 6 wieku kościół Panagia Ekatontapyliani, zwany także Katapoliani.

Port na wyspie jest również w Parikia i wydaje zarówno konwencjonalne promy jak i szybkie. Promy odplywaja do Pireusu i na inne wyspy na Cykladach.

Síros Przewodnik

Chociaż greckiej wyspie Syros należy do grupy wysp Cyklady, itsa Średniowieczna architektura jest czymś więcej niż Cyklad.Stolica wyspy, Ermoupolis Syros, charakteryzuje eleganckie rezydencje weneckich, malowniczej dzielnicy Vaporia, dużych kościołów i imponujących architektury neoklasycystycznej,: takie jak ratusz i Apollo Theatre w centrum kwadrat. Plaże Syros są ładne i relaksujące, z wielu atrakcji turystycznych i zakwaterowania je otaczających. Istnieją oznaki inhabitance na wyspie sięga do 3 tysiącleciu pne w regionach Halandriani i Kastri. Wyniki wskazują, że musi być tam laboratorium metaloplastyki na wyspie, utrzymywał stosunki handlowe z Azji Mniejszej. W 6 wieku pne, Syros zajęli Samians i mieszkańców wielu Samos "przeniósł się do wyspy. Jedno w tym czasie, lekarz i filozof Ważne Pherecydis urodził się w Syros i kilka lat później poszedłem do Samos i stał się nauczycielem Pitagorasa.