Sifnos do Folegandros Prom

Sifnos Folegandros trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Aegean Speed Lines obsluguje swoje polaczenia do 1 razy tydzien, Zante Ferries 5 razy tydzien & Sea Jets posiada polaczenia do 14 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 20 przeplyniec tydzien na polaczeniu Sifnos Folegandros pomiedzy Cyklady i Cyklady oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Sifnos - Folegandros Armatorzy Promowi

 • Aegean Speed Lines
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 1 godz 20 min
  • Uzyskaj cenę
 • Zante Ferries
  • 5 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 35 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 14 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 40 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Sifnos Folegandros

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Sifnos Folegandros to samochod i 2 pasazerów.

Sifnos Przewodnik

Sifnos, czasami jako Siphnos, to grecka wyspa położona w grupie Cyklady. Wyspa leży między Serifos i Milos, na zachód od Delos i Paros i około 130 km od Aten w Grecji kontynentalnej. Apollonía, stolica Sifnos (zwana również Hora), jest zbudowana w kształcie amfiteatru na trzech wzgórzach w centrum wyspy. Wąskie uliczki i bielone domy Hora tworzą piękne, tradycyjne miasto. Apollonia jest domem dla Muzeum Folkloru wispy, gdzie znajduje się Hiróon Plac co przekłada się na "Plac Bohaterów"). Kastro (zamek / fortyfikacje) jest jednym z najbardziej spektakularnych atrakcji wyspy, nie wspominając, ze jest najczęściej fotografowane. Około 3,5 km od Apollonia, droga prowadzi do zadziwiającej ugody, która jest jedną z najważniejszych średniowiecznych w Grecji. Jest on zbudowany na starożytnej stolicy wyspy i utrzymuje pierwotne cechy weneckiej fortyfikacji, ustanowionych przez Da Corogna w okolo 1635 roku.


Port na wyspie znajduje się w miejscowości Kamares. W miesiącach letnich są codzienne usługi. Promy z Sifnos lacza z Pireusem i innymi wyspami Cyklad, takich jak Serifos, Folegandros, Kythnos, Milos, Ios, Santorini i Kreta.

Folegandros Przewodnik

Greckie wyspy Folegandros jest częścią grupy wysp położonych Cyklady na Morzu Egejskim. Lśniące w słońcu Egejskie, Folegandros został nazwany na cześć syna króla Minosa. Jest to miejsce off-the-beaten-path przyciąga gości z dziewiczej pięknem plaż, błękitu świetlnego jego wód i niezmąconej stylu jego architektury.Popularna miejscowość turystyczna na wyspie jest kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.Bielone kościół wychodzi na miasto Hora, czy Chora, i ma kamienną ścieżką, która do niego prowadzi. To miał być zbudowany na miejscu dawnej świątyni i zawiera starożytne inskrypcje i posągi. Tradycja głosi, że ikona posrebrzanych z Dziewicy Maryi jest cudem. Związany z opowieści piratów, ikona odbywa się po mieście w procesji odbywa się co roku w Niedzielę Wielkanocną.

Malownicze portowe Karavostasis, z pięknej plaży, jest idealnym punktem wyjścia dla poszukiwania wspaniałych plaż Hohlídia, Vitzétzo, Latináki, Pountáki i LIVADI, wsi z piaszczystej plaży, turkusowe wody i pole namiotowe. Z portu, połączenia promowe do Pireusu, odchodzą, inne Rafini wysp w archipelagu Cyklady, Dodekanez, Kreta i Rodos.