Kimolos do Thira Prom

Kimolos Thira trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Zante Ferries obsluguje do 2 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 4 godziny 45 minuty gdy Sea Jets serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 1 godz 30 min.

To daje 6 przeplyniecia tydzien na trasie Kimolos Thira pomiedzy Cyklady i Cyklady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Kimolos - Thira Armatorzy Promowi

  • Zante Ferries
    • 2 przeprawy w tygodniu 4 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę
  • Sea Jets
    • 4 przeprawy w tygodniu 1 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę

Kimolos Przewodnik

Kimolos to grecka wyspa z grupy wysp Cyklad na Morzu Egejskim.Wyspa jest na północny zachód od jej większego sąsiada, Milos Island, z która jest oddzielony przez kanał, który ma 1 km szerokości. Jedyne miasto na wyspie to Chorio, które znajduje się na wzgórzu w zachodniej części wyspy. Chorio emanuje poczuciem wdzięku starego świata ozdobionego genialnym stylem architektonicznym Morza Egejskiego.Srebrzone plaże, białe ściany z niebieskim malowanymi oknami i wąskimi ulicami żwirowe otaczających je tworzą artystyczny krajobraz spokoju. Wypełniony interesującymi miejscami, jest głównym punktem zwiedzania na wyspie. Usytuowany naprzeciwko kościoła Panagia Odigitria Metropolitan, Muzeum Archeologiczne organizuje wystawy i znaleziska archeologiczne przedstawiające historię wyspy, w tym naczynia i sztućce z początku 7 wieku pne który warto odwiedzenia.
Port na wyspie znajduje się w miejscowości Psathi. Z portu prom konwencjonalny lub Highspeed można wziać do Pireusu. Promy odpływają również do Kithnos, Serifos, Sifnos, Milos i innych wysp archipelagu Cyklad.