Serifos do Kythnos Prom

Serifos Kythnos trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Zante Ferries obsluguje do 6 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 1 godzina 20 minuty gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 3 razy w tygodniu trwajacym od 1 godz 35 min.

To daje 9 przeplyniecia tydzien na trasie Serifos Kythnos pomiedzy Cyklady i Cyklady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Serifos - Kythnos Armatorzy Promowi

  • Zante Ferries
    • 6 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 3 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 35 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Serifos Kythnos

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Serifos Kythnos to samochod i 2 pasazerów.

Serifos Przewodnik

Serifos to grecka wyspa na Morzu Egejskim i jest częścią Cyklad. Serifos leży na południu Kythnos i północno-zachodniej Sifnos i jest około 170 km na południowy wschód od portu w Pireusie. Według mitologii greckiej na wyspie, Danae i jej synek Perseusz wyrzuceni byli na brzeg gdy jej ojciec Acrisius ustawil ich dryfujących na morzu w drewnianej skrzyni. Miasto Livadi jest domem dla portu wyspy i gdzie toczy się akcja. Większość barów, klubów, tawern, sklepów spożywczych, agencje wynajmu samochodów i hoteli są zlokalizowane wlasnie tutaj. Plaża Livadi (Avlomonas) jest bardzo długa, piaszczysta i ma krystalicznie czyste wody. Latem wiele żaglówek i jachtów może znaleźć miejsce w spokojnych wodach zatoki.

Wyspa jest dostępna dzieki konwencjonalnym promom oraz szybkiej predkosci. W miesiącach letnich, są promy, które łączą Serifos z innymi pobliskimi wyspami, takimi jak Sifnos, Naxos, Paros, Santorini, Kythnos itd.

Kythnos Przewodnik

Grecka wyspa Kythnos, znajduje się bardzo blisko do Attyki i pozostaje jedna z mniej odwiedzanych wysp na Cykladach. Port na wyspie (Merihas) i stolica (Hora), jak również Loutrá i Dryopída znajdują się w północnej części wyspy. Na południu, tylko obszary przez zatokę Agios Dimitrios oraz Panagia Canala są zamieszkane. To gdzie słynny klasztor położony jest w sosnowym lesie.

Kythnos jest zdecydowanie miejsce dla turystyki termalnej. Nowoczesne centrum spa znajduje się w Loutrá, z dwoma gorącymi źródłami w okolicy. Następujące źródła były znane ze swej skuteczności terapeutycznej od czasów starożytnych, a mianowicie wiosną Ayioi Anargyroi, wewnątrz spa i wiosną Kaukazu, gdzie temperatura wody osiąga 52C.

Promy z Kythnos odplywaja do portu w Pireusie czy do portu w Lavrio. Przejście do Pireusu trwa około 3 godzin konwencjonalnymi promowych i około jednej godziny przez wysokiej prędkości promowych. Czas na przekroczenie Lavrio trwa około 2 godzin. Kythnos jest również połączony drogą morską z wyspy Serifos, Sifnos, Milos, Santorini, Sikinos, Folegandros i Kea.