Prom Pireus do Sifnos

Trasa promowa Pireus Sifnos łączy Ateny z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Aegean Speed Lines obsługuje swoje połączenia do 9 razy tydzien, Zante Ferries 7 razy tydzien & SeaJets posiada polaczenia do 14 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 30 połączeń promowych tydzien na trasie Pireus Sifnos pomiędzy Ateny i Cyklady.

Przewoźnicy Promowi - Pireus - Sifnos

 • Aegean Speed Lines
  • 9 przeprawy w tygodniu 2 godz 55 min
  • Uzyskaj cenę
 • Zante Ferries
  • 7 przeprawy w tygodniu 4 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • SeaJets
  • 14 przeprawy w tygodniu 2 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pireus Sifnos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Sifnos to samochod + 2 pasażerów.

Pireus - Przewodnik

Pireus to miasto portowe w Grecji położone nad Zatoką Sarońską około 12 km od Aten. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, gdzie znajdziesz pełno kawiarni, restauracji i barów.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z dużą flotą handlową. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawiła się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez i inne wyspy na Morzu Egejskim.

Sifnos - Przewodnik

Grecka wyspa Sifnos jest piękna wyspa położone w zachodniej części grupy Cyklady wysp. Jest to typowy przykład wysp archipelagu Cyklad, z tradycyjną architekturą, spokojnych plaż nadmorskich tawern i, niskie wzgórza. Najpopularniejsze plaże na wyspie znajdują się na południowej stronie wyspy i ma krystalicznie czystą wodą, miękki piasek i wiele obiektów turystycznych.Popularne atrakcją turystyczną na wyspie jest wspaniały klasztor Chrissopighi, obrońcą wyspie. Kastro jest najbardziej malownicze miasteczko na wyspie, z wąskimi brukowanymi uliczkami, kamiennymi domami i wspaniałym widokiem na morze. Jest to wieś z 4000-letniej historii i resztki swojego dziedzictwa są widoczne wszędzie z części jego mur obronny zbudowany około 800 pne. Ta niezwykła wioska jest otoczona z trzech stron, z widokiem na Morze Egejskie.

Port na wyspie znajduje się w miejscowości Kamares. W miesiącach letnich są codzienne usługi zarówno dużej prędkości i konwencjonalnych promy na wyspy. Promy z Pireusu podłączyć Sifnos i innych wysp Cyklad, takich jak Serifos, Folegandros, Kythnos, Milos, Ios, Santorini i Kreta.