Mykonos do Andros Prom

Mykonos Andros trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Cyclades Fast Ferries obsluguje do 11 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 2 godziny 15 minuty gdy Golden Star Ferries serwis operuje do 7 razy w tygodniu trwajacym od 2 godz 20 min.

To daje 18 przeplyniecia tydzien na trasie Mykonos Andros pomiedzy Cyklady i Cyklady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Mykonos - Andros Armatorzy Promowi

  • Cyclades Fast Ferries
    • 11 przeprawy w tygodniu 2 godz 15 min
    • Uzyskaj cenę
  • Golden Star Ferries
    • 7 przeprawy w tygodniu 2 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Mykonos Andros

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Mykonos Andros to samochod + 2 pasazerów.

Mykonos Przewodnik

Tworząc jedną z grupy wysp Cyklady, wyspa Mykonos leży między wyspami Tinos, Paros i Naxos. Główne miasto na wyspie, zwane także Mykonos (lub Chora dla mieszkańcow), ma charakterystyczna architekture dla Cyklad z jego białymi domami z niebieskimi oknami, bardzo wąskimi uliczkami i brukowanymi chodnikami, małymi białymi kapliczkami z niebieskimi kopułami. Wielu odwiedzających wybrać się na spacer przez Chora, stary port, Little Venice. Wyspa ma bogate życie nocne i jest czasem określane jako "Ibiza Grecji" w wyniku jego letniej sceny klubowej, która jest główną atrakcją dla tysięcy turystów rocznie.

Wyspa posiada dwa porty. Stary port Mykonos, gdzie promy pasażerskie przybijaja i Nowy Port Tourlos gdzie cumuja głównie statki wycieczkowe. Promy z Mykonos odplywaja do Pireusu i Rafina w Grecji kontynentalnej i na inne wyspy w archipelagu Cyklad, wysp Dodekanezu oraz na Krete.

Andros Przewodnik

Grecka wyspa Andros jest częścią grupy wysp Cyklad i ma około 40 km długości i 16 km szerokości w najszerszym miejscu. Andros znajduje się około 10 km na południowy wschód od wyspy Eubea i 3 km na północ od Tinos. Andros jest najdalej na północ wysunieta wyspa w grupie i ma wielką morską tradycję. Oprócz piaszczystych plaż, są skaliste wybrzeża, pasma górskie, na przemian z żyznymi równinami, bujną roślinnością i obficie płynącymi strumieniami. Stolica wyspy, Hora (co oznacza "Główna wioska") jest domem greckich kapitanów i armatorów, i jest tam niezwykłe połączenie średniowiecznej, neoklasycznej oraz styl wyspy widoczny w swoich domach. Schody, obszerny plac z drzewami, wąskie uliczki, niezwykłe kościoły i muzea, sklepy, kawiarnie i restauracji odgrywaja swoją rolę w pięknie tego miejsca. Do tego piekna, jest zamek Franków na wysepce połączony do głównej wyspy łukowym, kamiennym mostem pochodzącym z 13 wieku.

Wyspa jest połączona z portami w Pireusie i Rafina, a także do innych wysp archipelagu Cyklad, Ios, Santorini, Kimolos, Naxos, Anafi i Amorgos.