Prom Pireus do Síros

Trasa promowa Pireus Síros łączy Ateny z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Blue Star Ferries obsluguje swoje polaczenia do 18 razy tydzien, Sea Jets 2 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 27 połączeń promowych tydzien na trasie Pireus Síros pomiędzy Ateny i Cyklady.

Przewoźnicy Promowi - Pireus - Síros

 • Blue Star Ferries
  • 18 przeprawy w tygodniu 3 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 2 przeprawy w tygodniu 2 godz 10 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 2 godz 55 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Pireus Síros

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Síros to samochod + 2 pasażerów.

Pireus - Przewodnik

Pireus to miasto portowe w Grecji położone nad Zatoką Sarońską około 12 km od Aten. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, gdzie znajdziesz pełno kawiarni, restauracji i barów.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z dużą flotą handlową. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawiła się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez i inne wyspy na Morzu Egejskim.

Síros - Przewodnik

Chociaż greckiej wyspie Syros należy do grupy wysp Cyklady, itsa Średniowieczna architektura jest czymś więcej niż Cyklad.Stolica wyspy, Ermoupolis Syros, charakteryzuje eleganckie rezydencje weneckich, malowniczej dzielnicy Vaporia, dużych kościołów i imponujących architektury neoklasycystycznej,: takie jak ratusz i Apollo Theatre w centrum kwadrat. Plaże Syros są ładne i relaksujące, z wielu atrakcji turystycznych i zakwaterowania je otaczających. Istnieją oznaki inhabitance na wyspie sięga do 3 tysiącleciu pne w regionach Halandriani i Kastri. Wyniki wskazują, że musi być tam laboratorium metaloplastyki na wyspie, utrzymywał stosunki handlowe z Azji Mniejszej. W 6 wieku pne, Syros zajęli Samians i mieszkańców wielu Samos "przeniósł się do wyspy. Jedno w tym czasie, lekarz i filozof Ważne Pherecydis urodził się w Syros i kilka lat później poszedłem do Samos i stał się nauczycielem Pitagorasa.