Sifnos do Kimolos Prom

Sifnos Kimolos trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 4 operatorow. Aegean Speed Lines obsluguje swoje polaczenia do 3 razy tydzien, Zante Ferries 3 razy tydzien, Sea Jets 4 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 3 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 13 przeplyniec tydzien na polaczeniu Sifnos Kimolos pomiedzy Cyklady i Cyklady oraz z 4 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Sifnos - Kimolos Armatorzy Promowi

 • Aegean Speed Lines
  • 3 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 50 min
  • Uzyskaj cenę
 • Zante Ferries
  • 3 Cotygodniowe Przeprawy 2 godz 25 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 4 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 3 Cotygodniowe Przeprawy 55 min
  • Uzyskaj cenę

Srednia cena Sifnos Kimolos

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Sifnos Kimolos to samochod i 2 pasazerów.

Sifnos Przewodnik

Sifnos, czasami jako Siphnos, to grecka wyspa położona w grupie Cyklady. Wyspa leży między Serifos i Milos, na zachód od Delos i Paros i około 130 km od Aten w Grecji kontynentalnej. Apollonía, stolica Sifnos (zwana również Hora), jest zbudowana w kształcie amfiteatru na trzech wzgórzach w centrum wyspy. Wąskie uliczki i bielone domy Hora tworzą piękne, tradycyjne miasto. Apollonia jest domem dla Muzeum Folkloru wispy, gdzie znajduje się Hiróon Plac co przekłada się na "Plac Bohaterów"). Kastro (zamek / fortyfikacje) jest jednym z najbardziej spektakularnych atrakcji wyspy, nie wspominając, ze jest najczęściej fotografowane. Około 3,5 km od Apollonia, droga prowadzi do zadziwiającej ugody, która jest jedną z najważniejszych średniowiecznych w Grecji. Jest on zbudowany na starożytnej stolicy wyspy i utrzymuje pierwotne cechy weneckiej fortyfikacji, ustanowionych przez Da Corogna w okolo 1635 roku.


Port na wyspie znajduje się w miejscowości Kamares. W miesiącach letnich są codzienne usługi. Promy z Sifnos lacza z Pireusem i innymi wyspami Cyklad, takich jak Serifos, Folegandros, Kythnos, Milos, Ios, Santorini i Kreta.

Kimolos Przewodnik

Grecka wyspa Kimolos znajduje się na Morzu Egejskim i jest częścią grupy Cyklady wysp. Wyspa jest oddzielona od pobliskiej wyspie Milos przez Cieśninę Kimolos. Zgodnie z tradycją, jest nazwany po Kimolos, pierwszego mieszkaniec wyspy. Echinousa jest rejestrowana nazwa wyspy w czasach starożytnych, prawdopodobnie ze względu na Echidny węża (viper), jest powszechne dziś na wyspie. Od czasów starożytnych wyspa była polem bitwy między starożytnymi Atenami, władcą wyspy i Sparta, władcy pobliskiego Milos.

Kimolos należy do linii zachodniego Cyklady i jest podłączony do pobliskich wysp i portu w Pireusie, Ateny, poprzez promem przez cały rok z promu katamaran działa tylko w czasie sezonu turystycznego zgiełku. W okresie turystycznym, wyspa ma zwykle codzienne połączenia do Aten i innych wysp. Ponadto, transport poprzez Milos jest możliwe, ze względu na częste połączenia dwóch wysp z lokalnych usług promowych.