Heraklion do Paros Prom

Heraklion Paros trasa promowa laczy Kreta z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Sea Jets obsluguje swoje polaczenia do 5 razy tydzien, Hellenic Seaways 7 razy tydzien & Golden Star Ferries posiada polaczenia do 5 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 17 przeplyniec tydzien na polaczeniu Heraklion Paros pomiedzy Kreta i Cyklady oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Heraklion - Paros Armatorzy Promowi

 • Sea Jets
  • 5 przeprawy w tygodniu 3 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 7 przeprawy w tygodniu 3 godz 40 min
  • Uzyskaj cenę
 • Golden Star Ferries
  • 5 przeprawy w tygodniu 6 godz 25 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Heraklion Paros

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Heraklion Paros to samochod + 1 pasazer.

Heraklion Przewodnik

Heraklion jest największym miastem i stolicą greckiej wyspy Kreta i jest jednym z największych miast w Grecji. Knossos jest najważniejszym stanowiskiem archeologicznym na Krecie, i znajduje się około 5 km na południowy wschód od miasta. Był to Pałac króla Minosa i według mitologii, domem Minotaura. Pałac został zbudowany w około 1900 roku pne, na pozostałościach osady neolitycznej.

Ogromne Muzeum Archeologiczne, przekształcone z dawnej elektrowni, na rogu Placu Eleftherias, zbiera razem wiele znalezisk z Knossos, Archanes, Festosa, Zakros i wielu innych stanowisk archeologicznych na Krecie. Muzeum obejmuje okres rozpoczynający się kilka tysięcy lat temu, poprzez minojskiej, post-minojskiej i późniejszych okresów. Popularne atrakcje to dysk Festosa, klasyczne rzeźby Greckie i Romanska biżuterię, freski, malowidła ścienne, oraz ceramika.

Heraklion jest ważnym portem dla promów pasażerskich i towarowych. Podróżni mogą wziac promy i łodzie z Heraklionu do takich miejsc jak Santorini, Ios, Paros, Mykonos i Rodos. Istnieje również kilka codziennych promow do Pireusu, do portu w Atenach, w Grecji kontynentalnej.

Paros Przewodnik

Greckie wyspy Paros jest częścią grupy wysp Cyklady na Morzu Egejskim. Jest to bardzo popularne miejsce na wakacje i jest tylko o krok od wyspy Naxos, około jednej godziny promem. Paros zyskał reputację bardzo przytulny przyjaznego wyspę. Jest to druga największa z wysp Cyklady i jest pełen atrakcji dla każdego jakości. Goście Paros będą mogli uczestniczyć na sporty wodne, korzystać z greckich tawern podszewka nadmorską Parikia, i zwiedzić kościół Panagia Ekatantapiliani, który jest znany sięgają tak jak 326 AD. Istnieje wiele plaż na anche Paros: takich jak Agia Irini, Farangas, Kato i Logaras.

Port wyspy jest w Parikia i gospodarze zarówno konwencjonalnych, promy i szybkich promów. Generalnie do Pireusu odpływają promy i inne wyspy archipelagu Cyklady.