Folegandros do Serifos Prom

Folegandros Serifos trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 3 operatorow. Zante Ferries obsluguje swoje polaczenia do 1 razy tydzien, Sea Jets 9 razy tydzien & Hellenic Seaways posiada polaczenia do 1 razy tydzien.


Istnieje polaczenie 11 przeplyniec tydzien na polaczeniu Folegandros Serifos pomiedzy Cyklady i Cyklady oraz z 3 operatorami do porownania, aby dostac najlepsza oferte dla twojej podrozy.

Folegandros - Serifos Armatorzy Promowi

 • Zante Ferries
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 2 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Jets
  • 9 przeprawy w tygodniu 2 godz 30 min
  • Uzyskaj cenę
 • Hellenic Seaways
  • 1 Przeprawy Tygodniowo 11 godz 40 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Folegandros Serifos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Folegandros Serifos to samochod + 2 pasazerów.

Folegandros Przewodnik

Folegandros to grecka wyspa na Morzu Egejskim i stanowi część grupy Cyklady wraz z Sikinos, Ios, Anafi i Santorini. Mała wyspa, około 32 km kwadratowych, ma około 765 mieszkańców i trzy wsie; Chora, Karavostasis, który jest także portem wyspy, i Ano Meria. Na Folegandros, położony jest kościół Panaghia na szczycie wzgórza, oferuje turystom przyjemny spacer z pięknym widokiem Chora i na zachodnie wybrzeże wyspy. Folegandros ma wiele pięknych plaż, ale wszystkie są dość trudne do osiągnięcia. Niektóre wymagają spaceru lub są dostępne łodzią. Dwie plaże, na które można dojechać samochodem, to plaże w Karavostasi i Angali.

Na wyspe można dotrzeć promem z Pireusu, Rafini, innych wysp Cyklad, Krety, Rodos i reszty wyspy Dodekanezu i Wysp Morza Egejskiego. Czas podróży różnią się od 3,5 godziny do 11 godzin. Port wyspy, Karavostasi, ma kilka sklepów i restauracji dla zwiedzających.

Serifos Przewodnik

Grecka wyspa Serifos jest idealnym miejscem na relaksujące wakacje. Jest to typowa Wyspa Cyklad na Morzu Egejskim, z białym wsi, spokojnej przystani, złote plaże, wzgórz i pięknych krajobrazów. Wyspa nie została zmieniona przez stosunkowo niski poziom turystyki, zwłaszcza w porównaniu do innych wysp greckich. Oprócz korzystających z morza, słońca i piasku na jednej z 72 fantastycznych plaż na wyspie, goście mogą pojeździć na rowerze lub pieszo wzdłuż siedmiu tras na wyspie, nurkowanie w starych kopalniach lub na wraku II wojny światowej, lub zwiedzanie w fortress- jak klasztor Taxiarches, zbudowany w 16 wieku. Chora jest najbardziej malowniczej okolicy na wyspie i został zbudowany na zboczach góry i ma wspaniały widok na Morze Egejskie. Do najczęściej odwiedzanych miejsc na wyspie są miasta Livadi i Livadakia.

Wyspa jest dostępne dla konwencjonalnych i dużych promów prędkości. W miesiącach letnich, są promy, które łączą Serifos innych pobliskich wysp, takich jak Sifnos, Naxos, Paros, Santorini, Kythnos itp