Prom Andros do Mykonos

Trasa promowa Andros Mykonos łączy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Cyclades Fast Ferries obsluguje swoje polaczenia do 15 razy tydzien, SeaJets 14 razy tydzien & Golden Star Ferries posiada polaczenia do 14 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 43 połączeń promowych tydzien na trasie Andros Mykonos pomiędzy Cyklady i Cyklady.

Przewoźnicy Promowi - Andros - Mykonos

 • Cyclades Fast Ferries
  • 15 przeprawy w tygodniu 2 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • SeaJets
  • 14 przeprawy w tygodniu 1 godz 15 min
  • Uzyskaj cenę
 • Golden Star Ferries
  • 14 przeprawy w tygodniu 2 godz 20 min
  • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Andros Mykonos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Andros Mykonos to samochod + 2 pasażerów.

Andros - Przewodnik

Andros jest najdalej ywsunieta na polnoc wyspa archipelagu Greckich Cyklad i znajduje sie mniej wiecej 10km na poludniowy wschod od Eubei, i okolo 3km na polnoc od Tinos. Wyspa ma okolo 40km dlugosci i 16km szerokosci w najszerszym miejscu. Jej powierzchnia jest w wiekszosci gorzysta, z wieloma owocnymi i dobrze nawodnionymi dolinami. Najwieksze miasta to Andros, Gavrio, Batsi i Órmos Korthíou. Wyspa slynie z wiosny Sariza w Apoikia gdzie woda wychodzi z glowy lwa. Palaeopolis, starozytna stolica, zostala zbudowana na stromym wzgorzu, i falochron mozna jeszcze zobaczyc pod woda.

Andros jest polaczone z portami w Pireusie i Rafina, a takze do innych Cyklad tj. Ios, Santorini, Kimolos, Naxos, Anafi i Amorgos. Istnieja rowniez polaczenia promowe na wyspy Kreta, Rodos, Dodekanez wysp i wysp Wschodniego Morza Egejskiego. Podroz na wyspe bedzie na konwencjonalnym promem, Highspeed promem lub "Latajacym Delfinem". Podroz promem trwa od konwencjonalnego 1,5 - 3,5 godz lub 1-1,5 godz Highspeed promem, w zaleznosci od liczby przystan po drodze.

Mykonos - Przewodnik

Grecka wyspa Mykonos jest jedną z najbardziej znanych wysp na Cykladach, z której emanuje charakterystyczny blask, połysk i grecka osobowość. Mykonos (Hora) jest stolicą wyspy i ma zasadnicze znaczenie dla turystyki na wyspie. Hora jest znana ze swojego Starego Portu, tętniącego życiem placu (Plateia Taxi Manto Mavrogenous), tawern nabrzeża, muzeów, modnych butików i bielonych budynków, w szczególności w jego dzielnicy Mała Wenecja. Dla wielu turystów przebywających na Mykonos, to właśnie plaże na wyspie, przyciągają ich, aby spędzić tutaj wakacje. Większość plaż na wyspie ma piękny, złoty piasek i w sezonie są zatłoczone. Najbliższe plaże dla Hory, niekoniecznie najlepsze, ale są szczególnie popularne to Agios Stefanos i Platis Gialos.

Mykonos posiada dwa porty. Stary Port obsługuje promy pasażerskie, natomiast nowy Port Tourlos jest używany głównie przez statki wycieczkowe. Z Mykonos kursują promy do Pireusu i Rafina na głównym lądzie Grecji oraz na inne wyspy na Cykladach, Dodekanez i na Kretę. Podróżni mają do wyboru tradycyjne lub bardzo szybkie rejsy.