Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Wyspy Egejskie

Wyspy Egejskie to grupa greckich wysp położonych na Morzu Egejskim blisko wybrzeża Turcji obejmująca Lesbos ( największa w grupie i trzecia największa grecka wyspa) Thassos, Samos, Chios, Ikarię, Lemnos i Samotraki, a także kilka mniejszych wysepek.

Poruszanie się po wyspach Morza Egejskiego jest stosunkowo proste. Istnieje wiele połączeń promowych między wyspami, jak i również między wyspami a kontynentem.

Jeśli musisz dotrzeć na Wyspy Egejskie z innego miejsca w Europie, istnieje wiele firm oferujących połączenia z Włoch, do których możesz łątwo dotrzeć drogą morską i lądową.

Wyspy Egejskie nie są tak często odwiedzane jak Cyklady bądź Wyspy Dodekanezu, ale mają swój niepowtarzalny urok. Lesbos była ważnym ośrodkiem za czasów rzymskich i oferuje wiele pięknych miejsc takich jak port oraz stolica Mityleny. Znajdziesz tam również piękne lasy oraz urocze górskie wioski.

Poza Mitylenami, koniecznie odwiedź Agiasos, położone na pięknym wzgórzu miasto z brukowanymi uliczkami i kościółami z XII wieku. Molyvos na północnym wybrzeżu może poszczycić się malowniczym portem i zamkiem, natomiast ośrodek Samos jest chyba najpiękniejszym z całej grupy z pięknymi plażami, pagórkami i lasami rozciągającymi się na dużej przestrzeni. Posiada również szereg ważnych stanowisk archeologicznych.

Ikaria jest jedną z najrzadziej odwiedzanych greckich wysp, tak więc najbardziej atrakcyjną dla osób poszukujących spokojniejszego miejsca na wakacje. Może się poszczycić piaszczystymi plażami oraz średniowiecznymi zamkami, zbudowanymi w celu obrony przed piratami, którzy często najeżdżali wyspę. Chios jest natomiast stosunkowo cichą i górzystą wyspą na północy, z zalesionymi dolinami i średniowiecznych wioskami. Znajdujący się tam XII wieczny klasztor został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Lemnos posiada jeden z największych naturalnych portów na Morzu Egejskim, piękne plaże i zabytki, natomiast podróż na Samothrace na pewno zadowoli wszystkich amatorów nocnego życia, które toczy się w Kamariotissa. Poza tym, w górach znajdziesz ładną wieś Hora z pozostałościami twierdzy i pięknymi widokami na morze.

Thassos posiada natomiast wspaniały bizantyjski klasztor usadowiony na wzgórzu, wybitne Muzeum Archeologiczne oraz starożytną grecką świątynię w Alyki, jak również wspaniałe plaże.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Hellenic Seaways
  • Uzyskaj cenę
 • Turyol
  • Uzyskaj cenę
 • SeaJets
  • Uzyskaj cenę
 • Dodekanisos Seaways
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Wyspy Egejskie opinie

 • "Tilos"

  Super

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Udany rejs"

  Czysty, wygodny i przestronny statek. Komfortowa podróż.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Wycieczka na wyspę Symi"

  Wykupiłam rezerwację na prom przez firmę Direct Ferries. Rezerwacja przebiegła pomyślnie bez problemu otrzymałam bilety w kasie biletowej. Prom odpłynął bez opóżnień,obsługa miła,prom czysty.Dzięki rezerwacji promu w kraju zaoszczędziłam znacznie na tej wycieczce.Jestem zadowolona.

  Przeczytaj Więcej Zwiń
 • "Prom Rodos- Simi"

  Szybka przeprawa, wygoda, miła obsługa. Wszystko o czasie.

  Przeczytaj Więcej Zwiń

Na pokładzie promów

Dowiedz się, jak to jest na pokładzie promów przed podróżą.

Przewodniki, filmy i recenzje statków

Wyspy Egejskie - Trasy i Porty