Limnos
Mesta
Promy do Wyspy Egejskie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Limnos Mesta

Limnos Mesta polaczenie laczy Wyspy Egejskie z Wyspy Egejskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, SeaJets. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 7 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Limnos Mesta zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Limnos do Mesta?

  Czas przeprawy promowej z Limnos do Mesta wynosi około 7h. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Limnos do Mesta i sprawdzić dostępność.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Limnos a Mesta?

  Jest 1 operator promowy dla Limnos do Mesta i jest to
  • SeaJets
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Limnos do Mesta?

  Zarezerwuj promy z Limnos do Mesta poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Limnos - Przewodnik

Grecka wyspa Limnos, czasami nazywana Lemnos, jest 8. co do wielkości wyspa w Grecji i leży na Morzu Egejskim. Główne miejscowości wyspy to Myrina na zachodnim wybrzeżu wyspy i Moudros na wschodnim wybrzeżu, nad brzegiem dużej zatoki, w środku wyspy. Myrina jest stolicą wyspy i portem i charakteryzuje się pięknymi, brukowanych uliczkami, tradycyjnymi, starymi kamiennymi rezydencjami, jego nadmorska promenada i bizantyjskim zamkiem z widokiem na miasto. Zamek położony jest na stromym, skalistym półwyspie, na wzgórzu. Wyspa ma wiele rzeczy do zrobienia i zobaczenia w tym skamieniały las w pobliżu miasta Moudros gdzie można zobaczyć skamieniałe korzenie pni drzew, liście, owoce i palmy, które maja okolo 20 milionów lat. Warto zwiedzić również prehistoryczna osade Poliochni która jest uważana za najstarsza w Europie epoki neolitu.

Istnieją połączenia promowe z Myrina na wyspy Agios Efstratios, Lesbos i Samotraki (tylko w okresie letnim) oraz z lądem do portów w Pireusie i Lavrio (obszar Ateny) Salonikach i Kavala.


Mesta - Przewodnik

Miasto Mesta znajduje się na greckiej wyspie Chios, która leży na Morzu Egejskim, North East. Jest znany jako jednym z najbardziej prawdopodobnych miejsc narodzin Homera, a także starożytnych matematyków Hipokratesa i Enopides. Na wyspie znajduje się bardzo blisko wybrzeża tureckiego, który jest tylko 3,5 mil morskich od przylądka Pounta do Erytrei śródlądowej w Cesme. Chios jest piątym co do wielkości wyspa grecka z linii brzegowej około 210 km i populacji około 54,000.

Średniowieczna wioska Mesta to jedna z najpiękniejszych miejscowości na wyspiektóra została zachowane jako pomnik. Jej skomplikowana architektura, z wioski budowane jak zamek, sięga okresu bizantyjskiego. Domy wsi wzniesiono blisko siebie, aby stworzyć ścianę ochronną wokół wioski. Obecni mieszkańcy Mesta wciąż zachowują tradycje 14 wieku wsi. Wioski najważniejsze zwyczaj odbywa się podczas uroczystości karnawałowych gdzie "Agas" Badania, satyryczne replika prób, które zajmowały się pod turecką okupacją, są prezentowane.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.