Prom Kavala do Limnos

Kavala Limnos polaczenie laczy Grecja z Wyspy Egejskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Hellenic Seaways. Polaczenie odbywa sie do 6 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 3 godziny 5 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Kavala Limnos zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Kavala - Limnos

  • Hellenic Seaways
    • 6 przeprawy w tygodniu 3 godz 5 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Kavala Limnos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Kavala Limnos to samochod + 2 pasażerów.

Kavala - Przewodnik

Kavala to miasto i główny port morski wschodniej Macedonii położony jest w północnej Grecji. Miasto położone jest w Zatoce Kawala naprzeciwko wyspy Thasos i jest około 160 kilometrów od Saloniki, 37 km od Dramatu i 56 km od Xanthi. Miasto ma bogatą historię i istnieje wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Zamek Kawala dominuje górną część półwyspu, gdzie stare miasto było zbudowane. Podczas okresu bizantyjskiego i później, powtarzające się prace odbudowy i naprawy fortyfikacji zostały wykonane przez Bizantyjczyków, Wenecjan i Turków. Każdy okres w najnowszej historii pozostawił ślady na ścianach. Zamek (cytadela) w obecnej formie powstał w pierwszym kwartale 15 wieku na fundamentach z okresu bizantyjskiego. Inne zabytki to Kamares (stary akwedukt), który został zbudowany w rzymskim / bizantyjskim okresie, Imaret i dom Mehmet Ali w Rynku Starego Miasta.

Z portu miasta odplywaja promy do Agios Efstratios, Lemnos, Lavrio, Kirikos, Chios, Karlovassi, Psara, Vathi i Mityleny.