Patmos do Agios Kirikos Prom

Patmos Agios Kirikos trasa promowa laczy Dodekanez z Ikaria i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Dodekanisos Seaways obsluguje do 3 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 55 minuty gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 3 razy w tygodniu trwajacym od 1 godz 20 min.

To daje 6 przeplyniecia tydzien na trasie Patmos Agios Kirikos pomiedzy Dodekanez i Ikaria. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Patmos - Agios Kirikos Armatorzy Promowi

  • Dodekanisos Seaways
    • 3 Cotygodniowe Przeprawy 55 min
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 3 Cotygodniowe Przeprawy 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Patmos Agios Kirikos

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Patmos Agios Kirikos to samochod i 2 pasazerów.

Patmos Przewodnik

Patmos to grecka wyspa położona na Morzu Egejskim. Wyspa leży tuż przy zachodnim wybrzeżu Turcji i Stolica wyspy to Chora, a jego port jest w miejscowości Skala. Patmos jest znany jako "Wyspa Apokalipsy" i przyciąga turystów z całego świata, zaledwie z tego powodu. Jednak jest to bardzo malownicza wyspa, z tradycyjnymi białymi domami, krystalicznie czystych wód, nocnych klubów i niespodzianek gastronomicznych. Główną atrakcją na wyspie jest Jaskinia Apokalipsy, które uważa się, że była świętą grota gdzie św Ioannis usłyszał głos Boga i napisał Apokalipsę. W jaskini można podziwiać krzyż wygrawerowany przez św Ioannis, a także trzy małe pęknięcia w skale przez który rozległ się głos Boga, symbolizujące Swieta Trójce.

Patmos jest połączony promem do Pireusu, innych wysp Dodekanezu, a także z innych wysp Morza Egejskiego, jak Samos i Ikaria. Prom z Pireusu trwa około 7 godzin, na Patmos. Podróż do pobliskich wysp Dodecanese trwa około 1-1,5 godziny.

Agios Kirikos Przewodnik

Agios Kírykos to miasto na greckiej wyspie Ikaria, która leży na Morzu Egejskim Północnym. Agios Kírykos to miejsce gdzie żeglarze i kapitani budowali swoje domy w stolicy wyspy, aby dać mu torche tradycji morskiej. W muzeum archeologicznym ta tradycja żyje, jak wielka część eksponatów zostały znalezione na dnie morza. Według legendy, jest to Morze wokół Ikaria, gdzie syn Dedala wylądował kiedy słońce spaliło jego woskowe skrzydła. Mówi się, że Ikarus spoczywa do wieczności na wysepce Níkari naprzeciwko wyspy. Jego upadek symbolizuje posąg przy wejściu do głównego portu wyspy.

Wyspa jest krajem górzystym, pokrytym licznymi drzewami i roslinami. Dzieki temu, utrzymuje wilgoc, aby umożliwić pozywienie dla dzikich koz. Las Radi, część programu Natura 2000, jest uważany za najstarszy na Bałkanach. Niskie rodzaje dębów są jego najlicznijszymi mieszkancami.

Na wyspę można dostać się łodzią z portu w Pireusie i Kavala, w północnej części kraju.