Prom Limnos do Agios Efstratios

Limnos Agios Efstratios polaczenie laczy Wyspy Egejskie z Wyspy Egejskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Hellenic Seaways. Polaczenie odbywa sie do 5 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 1 godzina 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Limnos Agios Efstratios zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Limnos - Agios Efstratios

  • Hellenic Seaways
    • 5 przeprawy w tygodniu 1 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Limnos Agios Efstratios

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Limnos Agios Efstratios to samochod + 2 pasażerów.

Agios Efstratios - Przewodnik

Agios Efstratios jest mała wyspa na brzegu Morza Egejskiego i leży około 80 km na północny zachód od wyspy Lesbos i 30 km na południe od wyspy Lemnos. Jedyna osada na wyspie, leży w dolinie utworzonej przez dwa wysuszone korytarze rzek. Do trzęsienia ziemi z 1968 roku jest miejscem gdzie miejscowi mieli swoje ogrody warzywne i owocowe. Stara osada została usadzona na szczycie wzgórza, powyżej portu, z kamiennymi dwu i trzy pietrowymi domami. Jednak po trzęsieniu ziemi mieszkańcy zostali zmuszeni przez władze wojskowe do przeniesienia do jednolitych domów, porzucając swoją starą "Chora". Na szczęście, niektóre z domów kamiennych zostały zachowane przed całkowitym zniszczeniem; zostały one przywrócone przez mieszkańców Agios Efstratios. W jednym z nich, Szkoła Marasleios z 1909, obecnie mieści się Muzeum Demokracji. Warto zobaczyć ruiny starożytnego miasta na wzgórzu Agios Minas, kościoły Christos, Agios Nikolaos Agios Wasilejos, zbudowane w 1727 roku.

Agios Efstratios jest połączony do portu w Pireusie i na pobliskich wyspach Sporad; Skopelos, Alonnisos, Skyros itp. Istnieją również połączenia promowe z Agios Efstratios na wyspy North Aegean i do portów w Salonikach, Kawala i Aleksandropolis.