Chios do Mytilene Prom

Chios Mytilene trasa promowa laczy Wyspy Egejskie z Lesbos i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 5 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 2 godziny 25 minuty gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 8 razy w tygodniu trwajacym od 2 godz 20 min.

To daje 13 przeplyniecia tydzien na trasie Chios Mytilene pomiedzy Wyspy Egejskie i Lesbos. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Chios - Mytilene Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 5 Cotygodniowe Przeprawy 2 godz 25 min
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 8 Cotygodniowe Przeprawy 2 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Chios Mytilene

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Chios Mytilene to samochod i 2 pasazerów.

Chios Przewodnik

Chios jest piata co do wielkosci z wysp greckich na Morzu Egejskim i jest oddzielona od Turcji przez ciesnine Chios. Chios Town zbudowane jest wokol starego portu i sredniowiecznego zamku, ktory zostal zbudowany pod panowaniem weneckim i osmanskim. Atrakcje turystyczne, warte odwiedzenia na wyspie obejmuja Chios Muzeum Bizantyjskie, Muzeum Archeologiczne w Chios, sredniowieczne wioski i 11-wieczny klasztor Nea Moni, wpisany na Liste Swiatowego Dziedzictwa UNESCO.

Chios jest gorzysta wyspa. Gora Pelineo rozciaga widok na polnocna czesc wispy, z najwyzszym szczytem, Profitis Helias, na 1297 metrow. Wyspa slynie z malowniczego krajobrazu i jego klimatu srodziemnomorskiego, z lagodnymi zimami i rzadkimi opadami deszczu w lecie.

Chios, oraz inne wyspy Morza Egejskiego na wschodzie, sa zazwyczaj pokaczone do portow w Pireusie i Rafina, w tym wysp Cyklad: Syros, Tinos, Mykonos i Andros, a takze na wyspe Rodos. Twoja podroz do i z wyspy odbedzie sie na konwencjonalnym lub Highspeed promie z trwaniem podrozy miedzy 5 1/2 godzin i 9 1/2 godzin, w zaleznosci od operatora promowego oraz trasy.

Mytilene Przewodnik

Starożytne greckie Miasto Mytilene jest stolicą i port na wyspie Lesbos, który znajduje się na Morzu Egejskim północno-wschodniej.Chwilę po przybyciu na duży port, Miasto Mytilene wygra swoje serce z powietrza dolce vita. Stolica wyspy, zbudowane na siedmiu wzgórzach, a wieńczy twierdzy Gateluzzi, ma ważne cechy zachowane od jego olśniewający przeszłości i wybitne historii kultury. Jest tętniące życiem miasto z życia nocnego, a Mitylena spełnia wszystkie potrzeby i pragnienia w zakresie hotelach, restauracjach i rekreacji.

Jej emblematy są majestatyczne Gateluzzi zamek, kościół Agios Therapon z imponującą kopułą, a na skraju portu, Statua Wolności. Klasycznym miejscem spotkań mieszkańców jest teren wokół placu Safony, a druga połowa podkowy nowego południowego portu z modnych barów i kawiarni, które przyciągają tłumy z pierwszą rzeczą, w godzinach porannych.

Mitylena ma port z którego kursują promy na pobliskie wyspy Lemnos, Chios i Ayvalik i czasami Dikili w Turcji.Port służy również do miast kontynentalnej Pireus, Atenach i Salonikach.