Dlaczego warto korzystać z
Direct Ferries

Promy na 3305 trasach i z 674 portów na całym świecie

Zaufało nam już 2.5 milionów klientów

Rezerwujemy ponad 1.2 milliona przepraw na rok

Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Promy do Turcja

Turcja leży w południowo - wschodniej Europie na granicy z Azją między Morzem Czarnym i Morzem Śródziemnym. Charakteryzuje ją zróżnicowany krajobraz i kultura.

Co można zobaczyć i robić w Turcji?

Riwiera Turecka z pięknymi plażami i ciepłym morzem od lat przyciąga fanów kąpieli słonecznych. Główne resorty to Alanya i Bodrum. Wzdłuż południowo - zachodniego wybrzeża Turcji ciągnie się długodystansowy Szlak Licyjski wokół starożytnego regionu Licja. Podczas trekkingu z Fethiye do Antalyi zobaczymy malownicze krajobraz i wiele ciekawych zabytków jak, np. grobowce w skałach.

Największym miastem w Turcji jest Istambuł nad Morzem Czarnym. Nad miastem króluje Błękitny Meczet (inaczej Meczet Sułtana Ahmeda) z niebieskimi kopułami. Chodząc po Istambule natrafimy na Kryty Bazar, gdzie koniecznie trzeba się potargować, robiąc zakupy. Warto udać się tutaj także do Topkapı Sarayı - dawna rezydencja sułtanów, a obecnie muzeum z bogatymi wnętrzami.

Turcja skrywa wiele pamiątek związanych ze starożytną Grecją jak np. ruiny Troji w Hisarlik.

Jak poruszać się po Turcji?

Po Turcji kursują pociągi, autobusy a w miastach tramwaje. Autostrady są płatne i mają tylko dwa pasy często zatłoczone ciężarówkami.

Kiedy najlepiej kupić bilet na prom do Turcji?

Do Turcji możemy popłynąć szybkim promem z greckich wysp: z Chios do Cesme, Kos z Bodrum oraz z Rodos do Fethiye. Także port Kyrenia na Cyprze oferuje przeprawy promowe do Tasucu na południowym wybrzeżu Turcji.

Direct Ferries zaleca kupić bilet promowy do Turcji z wyprzedzeniem od planowanej daty przeprawy, aby zapewnić sobie miejsce na promie i zaoszczędzić. Na niniejszej stronie znajdziesz trasy promowe do/ z Turcji. Kliknij na trasę promową, aby dowiedzieć się więcej oraz zobaczyć graf z średnimi cenami promów w każdym miesiącu w roku.

Przeczytaj Więcej Zwiń

Najpopularniejsi przewoźnicy promowi

 • Bodrum Express
  • Uzyskaj cenę
 • Sky Marine
  • Uzyskaj cenę
 • Sea Dreams
  • Uzyskaj cenę
 • Akgunler Denizcilik
  • Uzyskaj cenę
Zobacz wszystkich armatorów

Turcja - Trasy i Porty