Dodecanese Islands

Porownaj promy z Dodekanez do Turcja

Dodekanez oferuje liczne połączenia promowe do Turcja. Promy obecnie łączą 3 Porty w Dodekanez z 4 Porty w Turcja.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 5 ferry routes, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Sky Marine, Sea Dreams, Bodrum Express i Dentur Avrasya. Najkrótszy rejs trwa około 0 godzina 25 minuta (Turgutreis).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Dodekanez do Turcja, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Dodekanez do Turcja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Dodekanez do Turcja

Dodekanez - przewodnik:

Archipelag dwunastu wysp Dodekanezu położony jest w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Grecji.

Piękne a zarazem różnorodne wyspy Dodekanezu oferują szeroki wachlarz atrakcji, w tym plaże, wykwintne jedzenie oraz arcydzieła historii i architektury.

Najczęściej odwiedzaną i popularną z wysp jest Rodos, z bogatą, średniowieczną tradycją, gdzie możesz udać się na romantyczny spacer po słynnej starówce. Na wyspach Dodekanezu będziesz mógł znaleźć wiele atrakcji, szczególnie na Telendos, gdzie można nurkować z akwalungiem, podziwiając ruiny starożytnego, zatopionego miasta.

Wyspy Dodekanezu są wspaniałym punktem „wypadowym” dla wielu miejsc w Europie. Między wyspami również można się poruszać z łatwością promem, co jest najszybszym i najwygodniejszym wyjściem.

Turcja - przewodnik:

Turcja to fascynujący kraj, w którym stykają się i przenikają Europa i Azja. W przenośni i w rzeczywistości bo przecież Stambuł, jedna z największych aglomeracji świata, największe miasto Turcji to jedyna metropolia leżąca na dwóch kontynentach. Turcja to kraj o fascynującej historii z ogromnym bogactwem krajobrazowym i coraz bardziej atrakcyjny turystycznie.

Jadąc do Turcji warto zobaczyć błękitny meczet w Istambule (Meczet Sułtana Ahmeda), Park Narodowy Goreme, Hagia Sofia tudzież odwiedzić Efez.