Lesbos

Jak zarezerwować promy z Lesbos do Turcji

Obecnie jest jedna trasa łącząca Lesbos i Turcja operowana przez 1 firma promowa - Turyol. Połączenie z Mytilene do Ayvalik obsługuje tygodniowo z planowanym czasem rejsu od około 1 godzina 30 minuty.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej z Lesbos Turcja na trasie Mytilene - Ayvalik zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Lesbos do Turcja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Lesbos do Turcja

Lesbos - przewodnik:

Lesbos to jedna z największych greckich wysp na Morzu Egejskim położona przy wybrzeżu Turcji i formalnie na kontynencie azjatyckim. Stolicą i największym miastem na Lesbos jest Mitylena - w starożytności miejsce, w którym mieszkała Safona.

Śródziemny klimat i nieskażony obecnością człowieka krajobraz sprawiają, że Lesbos jest doskonałym miejscem dla tych, którzy chcą zasmakować "prawdziwej" Grecji.

Turcja - przewodnik:

Turcja to fascynujący kraj, w którym stykają się i przenikają Europa i Azja. W przenośni i w rzeczywistości bo przecież Stambuł, jedna z największych aglomeracji świata, największe miasto Turcji to jedyna metropolia leżąca na dwóch kontynentach. Turcja to kraj o fascynującej historii z ogromnym bogactwem krajobrazowym i coraz bardziej atrakcyjny turystycznie.

Jadąc do Turcji warto zobaczyć błękitny meczet w Istambule (Meczet Sułtana Ahmeda), Park Narodowy Goreme, Hagia Sofia tudzież odwiedzić Efez.