Wyspy Egejskie

Jak zarezerwować promy z Wyspy Egejskie do Turcji

Wyspy Egejskie oferuje liczne połączenia promowe do Turcji. Promy obecnie łączą 2 porty w Wyspy Egejskie z 4 porty w Turcja.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 5 Trasy, które są operowane przez 4 firmy promowe w tym Ertürk Lines, Turyol, Meander Travel & Dentur Avrasya. Najkrótszy rejs trwa około 20 minuty (Chios do Cesme).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Wyspy Egejskie do Turcji, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Wyspy Egejskie do Turcja

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Wyspy Egejskie do Turcja

Wyspy Egejskie - przewodnik:

Wyspy Egejskie znajdują się na Morzu Egejskim, pomiędzy południowo-wschodnim wybrzeżem Grecji a zachodnią częścią Turcji.

Ogromna powierzchnia Wysp Egejskich obejmuje Cyklady, Wyspy Dodekanezu, Północne Wyspy Egejskie, Wyspy Sarońskie, Sporady, Kretę i Wyspy Jońskie oraz Eubeę. W skład archipelagu wchodzą jedne z najczęściej wybieranych przez turystów kierunków takie jak Kreta , Lemnos, Lesbos, Chios, Samos i Rodos.

Wyspy Egejskie są często postrzegane jako główny element greckiej kultury i tradycji. Oprócz oczywistego odwołania do słońca i piasku, turystów przyciągają tradycyjne wioski z bielonymi domami, jak również imponujące pomniki potężnej prehistorycznej cywilizacji, która tutaj rozkwitła.

Najwygodniejszym środkiem transport między wyspami są promy. Podróżowanie nimi pozwoli Ci zwiedzić cały region.

Turcja - przewodnik:

Turcja to fascynujący kraj, w którym stykają się i przenikają Europa i Azja. W przenośni i w rzeczywistości bo przecież Stambuł, jedna z największych aglomeracji świata, największe miasto Turcji to jedyna metropolia leżąca na dwóch kontynentach. Turcja to kraj o fascynującej historii z ogromnym bogactwem krajobrazowym i coraz bardziej atrakcyjny turystycznie.

Jadąc do Turcji warto zobaczyć błękitny meczet w Istambule (Meczet Sułtana Ahmeda), Park Narodowy Goreme, Hagia Sofia tudzież odwiedzić Efez.