Pireus do Chios Prom

Pireus Chios trasa promowa laczy Ateny z Wyspy Egejskie i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Blue Star Ferries obsluguje do 5 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 6 godziny 30 minuty gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 8 razy w tygodniu trwajacym od 7 godz 50 min.

To daje 13 przeplyniecia tydzien na trasie Pireus Chios pomiedzy Ateny i Wyspy Egejskie. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Pireus - Chios Armatorzy Promowi

  • Blue Star Ferries
    • 5 Cotygodniowe Przeprawy 6 godz 30 min
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 8 Cotygodniowe Przeprawy 7 godz 50 min
    • Uzyskaj cenę

Srednia cena Pireus Chios

Pokazane ceny reprezentuja srednia ceny zaplaconej w jedna strone przez naszych klientow. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Pireus Chios to samochod i 2 pasazerów.

Pireus Przewodnik

Pireus to portowe miasto w Grecji. Miasto położone jest na Zatokę Sarońską w regionie Attyka Grecji i jest częścią obszaru miejskiego w Atenach z centrum Aten około 12 km od Aten. Poza jej biur przewozowych, banków i obiektów użyteczności publicznej, znajdziesz plątaninę deptaków, sklepów i raczej zaniedbane obszary. Najbardziej atrakcyjna dzielnica leży na wschód dookoła Zea Marina i turystycznego portu Mikrolimano, który jest wyłożony kawiarniami, restauracjami i barami.

Port w Pireusie jest głównym portem w Grecji, największym portem pasażerskim w Europie i trzecim co do wielkości na świecie i jest ośrodkiem greckiego handlu morskiego i bazy z duża flota handlowa. Udogodnienia w porcie zostały niedawno odnowione i jakość udogodnień poprawił się znacząco. Obejmują one bankomaty, kantor wymiany walut, restauracje, bary, taksówki i szereg biur podróży sprzedających bilety na prom. Port obsługuje prom na Kretę, Cyklady, Dodekanez, wschodniej części Grecji i dużej części północnej i wschodniej Morza Egejskiego.

Chios Przewodnik

Na greckiej wyspie Chios jest jedna z wysp polozonych na Morzu Egejskim, polnocno-wschodniej, bardzo blisko do Turcji, a po przeciwnej stronie polwyspu Erithrea, oddzielona od niego przez Chios ciesniny.Wyspa rozciaga sie na 842 km kwadratowych i liczy okolo 54.000 osob. Okolo polowa mieszkancow wyspy zyje w stolicy wyspy, Chios. Miejsca, ktore warto odwiedzić na wyspie to Muzeum Bizantyjskie, ktore miesci się w starym osmanskim meczecie, gdzie mozna zobaczyc doskonala kopie slynnego obrazu Delacroix "Masakra w Chios". Istnieje anche slynny "Korais" Biblioteka z osobistej kolekcji ITS z Adamandios Korais Wsrod historycznych i 1300 woluminow Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie zwiedzający moga zobaczyc dokladne repliki żaglowców i lodzi parowych. Spacer po malowniczych uliczkach Kaloplitis i podziwiac rezydencje armatorow i przejsc cala droge do Tampákika, gdzie mozna zobaczyc majestatyczne mlyny starej garbarni i Ioustiniani Palace.

Od Chios dzialaja polaczenia promowe do Pireusu, Saloniki, Kavali, Rodos, Samos, Lemnos, Mityleny, Inusses, Psara i Cesme.