Mesta
Limnos
Promy do Wyspy Egejskie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Mesta Limnos

Mesta Limnos polaczenie laczy Wyspy Egejskie z Wyspy Egejskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, SeaJets. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 7 godziny.

Dlugosc przeplyniecia Mesta Limnos zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

 • Jak długo płynie prom z Mesta do Limnos?

  Czas przeprawy promowej z Mesta do Limnos wynosi około 7h. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Mesta do Limnos i sprawdzić dostępność.
 • Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Mesta a Limnos?

  Jest 1 operator promowy dla Mesta do Limnos i jest to
  • SeaJets
 • Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Mesta do Limnos?

  Zarezerwuj promy z Mesta do Limnos poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Mesta - Przewodnik

Średniowieczna osada Mesta znajduje się na greckiej wyspie Chios, która leży na Morzu Egejskim i jest piąta co do wielkości wyspa grecka. Chios znajduje się zaledwie 7 km od autostrady wybrzeża Anatolii i jest oddzielona od Turcji przez cieśnine Chios. Brukowana obwodnica Mesta jest wspaniałe, tak jak i Kościół Taxiarxis, plac miasteczka zwanego "Livadi" przez mieszkańców wsi i imponująca wieża. Obecnym mieszkańca wsi udało się zachować poczucie wiejskich tradycji, które istniały w 14 wieku i udało się znaleźć odpowiednią mieszankę między historia i współczesnego trybu życia. Być może najważniejsze wydarzenie, które odbywa się w miejscowości występuje podczas uroczystości karnawałowych, gdzie próby do "Agas" są prezentowane. Są to satyryczne repliki prób, które wcześniej odbywaly się pod turecką okupacją.

Mesta jest drugim portem wyspy i zapewnia przez cały rok usługi promowe na wyspę Psara i Lavrion w Attyce.


Limnos - Przewodnik

Grecka wyspa Lemnos leży na Morzu Egejskim północnej, i jest idealnym miejscem na spokojny wypoczynek. Osłonięte zatoki, rozległe plaże i krajobrazy skał wulkanicznych, na przemian z małymi wzgórzami i tradycyjnymi wiosek kamiennych domów. Wyspa wulkaniczna Hefajstosa, boga ognia, nadaje jej żyzności do owocnych równiny, które miejscowi jak najlepiej, produkując towary o niepowtarzalnym smaku i doskonałej jakości. Wśród nich, znany Muscat z Lemnos, nazwa pochodzenia najwyższej jakości słodkie białe wino ze złotym kolorem, bogatym aromacie i pełnym smaku.

Promem z Myrina, istnieje połączenie z wyspami Agios Efstratios, Lesbos i Samotraki (tylko w okresie letnim) oraz z lądu do portów w Pireusie i Lavrio (obszar Ateny) Salonikach i Kavala.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.