Prom Mytilene do Limnos

Mytilene Limnos polaczenie laczy Lesbos z Wyspy Egejskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, Hellenic Seaways. Polaczenie odbywa sie do 3 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 5 godziny 20 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Mytilene Limnos zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Przewoźnicy Promowi - Mytilene - Limnos

  • Hellenic Seaways
    • 3 przeprawy w tygodniu 5 godz 20 min
    • Uzyskaj cenę

Średnia cena promu Mytilene Limnos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Mytilene Limnos to samochod + 2 pasażerów.

Mytilene - Przewodnik

Starożytne greckie miasto Mytilene jest stolicą i portem na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy Lesbos, która leży na Morzu Egejskim. Początki miasta sięgają 11 wieku pne i ma wiele neoklasycznych budynków publicznych i prywatnych. Niektóre z tych budynków są budynkiami Lesbos prefekturze, starego ratusza, Liceum Doświadczalnego i różnych dworów i hoteli na terenie całego miasta. Barokowy kościół św Therapon na których budowa rozpoczęła się w 19 wieku i została zakończona w 1935 roku dominuje port promowy.

Wyspa Lesbos ma obszar lądowy około 1600 km kw. i ma mniej więcej 320 km wybrzeża, co czyni go trzecia co do wielkości wyspa grecka. Wąskie Cieśnina Mytilini oddziela ja od tureckiego lądu.

Mytilene posiada port z którego odpływają promy na pobliskie wyspy Lemnos, Chios i Ayvalik i czasami Dikili w Turcji, do miast kontynentalnego Pireusu w Atenach i Salonikach.