Ateny

Jak zarezerwować promy z Ateny na Ikarię

2 trasy łączą Ateny i Ikaria oferując w sumie 9 przepraw w tygodniu. Hellenic Seaways oferuje 2 tras, Pireus do Evdilos dziala 5 razy w tygodniu & Pireus do Agios Kirikos okolo 4 razy w tygodniu.

Czas i częstotliwość przeprawy promowej na trasie z Ateny na Ikarię zmienia się sezonowo, dlatego zalecamy sprawdzanie informacji o rozkładach na bieżąco na stronach Direct Ferries.

Mapa połączeń promowych z Ateny do Ikaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Ateny do Ikaria

Ikaria - przewodnik:

Ikaria jest wyspa na Morzu Egejskim, polozona okolo 100km od zachodniego wybrzeza Turcji.

Zycie na Ikarii jest bardzo spokojne, jest to jeden z pieciu "niebieskich stref" na swiecie, miejsce gdzie ludzie zyja dluzej niz inni. to wszystko dzieki odizolowania wyspy, srodziemnomorkiej kuchni i przepieknych widokow,krajobrazy obejmujace rozlegle gorzyste, zalesione wawozy i zaciszne plaze.

Nazwa pochodzaca od Ikaurusa, legendarnego architekta, ktory polecial do slonca i miejsce urodzenia Dionysusa, boga wina, Ikaria jest jedna z magicznych i fascunujacych wysp w Grecji.

Biorac pod uwage ilosc wysp na Morzu Egejskim, istnieje wiele polaczenia promowych do Ikarii z wielu wysp dooka tym greckich archipelagow i glownego ladu.