Kavala
Mesta
Promy do Wyspy Egejskie
Bilet otwarty??

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Bilet otwarty?

Bilety otwarte są ważne do 12 miesięcy od momentu rezerwacji (zobacz warunki zakupu biletu).

Szczegóły Podróży
Trasa z
W dwie strony

Prom Kavala Mesta

Kavala Mesta polaczenie laczy Grecja z Wyspy Egejskie. Obecnie jest tylko jeden operator obslugujacy te polaczenia, SeaJets. Polaczenie odbywa sie do 1 razy tydzien ktore trwaja mniej wiecej 12 godziny 30 minuty.

Dlugosc przeplyniecia Kavala Mesta zmienia sie z sezonu na sezon, tak wiec proponujemy sprawdzac najnowsze informacje na zywo.

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Grecja na Wyspy Egejskie.
Dlaczego warto korzystać z Direct Ferries
category
Promy na 4412 trasach i z 901 portów na całym świecie
category
Zaufało nam już 2,5 milionów klientów
category
Rezerwujemy ponad 1,2 milliona przepraw na rok
category
Sprawdzamy aż do 1 milion cen dziennie dla naszych klientów

Najczesciej zadawane pytania

Jak długo płynie prom z Kavala do Mesta?

Czas przeprawy promowej z Kavala do Mesta wynosi około 12h 30m. Czas przeprawy promowej może się różnić w zależności od sezonu, zobacz naszą wyszukiwarkę ofert, aby porównać bilety z Kavala do Mesta i sprawdzić dostępność.

Jakie firmy promowe kursują pomiędzy Kavala a Mesta?

Jest 1 operator promowy dla Kavala do Mesta i jest to
  • SeaJets

Jak mogę zarezerwować bilety promowe z Kavala do Mesta?

Zarezerwuj promy z Kavala do Mesta poprzez naszą wyszukiwarkę ofert i sprawdź naszą stronę z ofertami, aby zobaczyć najnowsze oferty promowe.

Kavala - Przewodnik

Kavala to miasto i główny port morski wschodniej Macedonii położony jest w północnej Grecji. Miasto położone jest w Zatoce Kawala naprzeciwko wyspy Thasos i jest około 160 kilometrów od Saloniki, 37 km od Dramatu i 56 km od Xanthi. Miasto ma bogatą historię i istnieje wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Zamek Kawala dominuje górną część półwyspu, gdzie stare miasto było zbudowane. Podczas okresu bizantyjskiego i później, powtarzające się prace odbudowy i naprawy fortyfikacji zostały wykonane przez Bizantyjczyków, Wenecjan i Turków. Każdy okres w najnowszej historii pozostawił ślady na ścianach. Zamek (cytadela) w obecnej formie powstał w pierwszym kwartale 15 wieku na fundamentach z okresu bizantyjskiego. Inne zabytki to Kamares (stary akwedukt), który został zbudowany w rzymskim / bizantyjskim okresie, Imaret i dom Mehmet Ali w Rynku Starego Miasta.

Z portu miasta odplywaja promy do Agios Efstratios, Lemnos, Lavrio, Kirikos, Chios, Karlovassi, Psara, Vathi i Mityleny.


Mesta - Przewodnik

Miasto Mesta znajduje się na greckiej wyspie Chios, która leży na Morzu Egejskim, North East. Jest znany jako jednym z najbardziej prawdopodobnych miejsc narodzin Homera, a także starożytnych matematyków Hipokratesa i Enopides. Na wyspie znajduje się bardzo blisko wybrzeża tureckiego, który jest tylko 3,5 mil morskich od przylądka Pounta do Erytrei śródlądowej w Cesme. Chios jest piątym co do wielkości wyspa grecka z linii brzegowej około 210 km i populacji około 54,000.

Średniowieczna wioska Mesta to jedna z najpiękniejszych miejscowości na wyspiektóra została zachowane jako pomnik. Jej skomplikowana architektura, z wioski budowane jak zamek, sięga okresu bizantyjskiego. Domy wsi wzniesiono blisko siebie, aby stworzyć ścianę ochronną wokół wioski. Obecni mieszkańcy Mesta wciąż zachowują tradycje 14 wieku wsi. Wioski najważniejsze zwyczaj odbywa się podczas uroczystości karnawałowych gdzie "Agas" Badania, satyryczne replika prób, które zajmowały się pod turecką okupacją, są prezentowane.


Obsługa klienta

Odwiedź naszą stronę obsługi klienta, aby znaleźć przydatne informacje na temat podróżowania promem, nasze FAQ i jak skontaktować się z nami, aby uzyskać pomoc w rezerwacji.