Fournoi do Agios Kirikos Prom

Fournoi Agios Kirikos trasa promowa laczy Wyspy Egejskie z Ikaria i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Dodekanisos Seaways obsluguje do 3 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 20 minuty gdy Hellenic Seaways serwis operuje do 2 razy w tygodniu trwajacym od 35 min.

To daje 5 przeplyniecia tydzien na trasie Fournoi Agios Kirikos pomiedzy Wyspy Egejskie i Ikaria. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Fournoi do Agios Kirikos Alternatywny Prom

Aby uzyskac wiecej informacji, odwiedz nasza strone Promy z Wyspy Egejskie na Ikarię.

Fournoi - Agios Kirikos Armatorzy Promowi

  • Dodekanisos Seaways
    • 3 przeprawy w tygodniu 20 min
    • Uzyskaj cenę
  • Hellenic Seaways
    • 2 przeprawy w tygodniu 35 min
    • Uzyskaj cenę

Fournoi Przewodnik

Fournoi jest archipelagiem małych wysp greckich, które znajdują się pomiędzy wyspami Ikaria, Samos i Patmos na północnym Morzu Egejskim. Wyspa Fourni i główne miasto, dziela ta sama nazwe, jest również głównym portem promowym wyspy. Dziewicza wyspa jest bogata w historię ze starożytnymi pozostałościami z czasów Jonów, Klasycznego i Hellenistycznego znajdujących się na wyspie. Sciana Cyclopean ze śladami z Akropolu na wzgórzu Ai Giorgis, ruiny starożytnej świątyni w Kamari i resztki domów na dnie morza, sanktuarium Posejdona w Agia Triada w Chryssomilia, starożytny kamieniołom w Petrokopio. Większość mieszkańców na Fourni żyją z rybołówstwa, rolnictwa i hodowli, a część z nich działa w branży turystycznej. Na głównej wyspie znajduje się wiele pięknych plaż, takich jak Vlychada, Vitsilia, Petrokopio, Elidaki i Bali. W dawnych czasach nazywano Korseon Fourni i było miejscem piratów.

Agios Kirikos Przewodnik

Agios Kírykos to miasto na greckiej wyspie Ikaria, która leży na Morzu Egejskim Północnym. Agios Kírykos to miejsce gdzie żeglarze i kapitani budowali swoje domy w stolicy wyspy, aby dać mu torche tradycji morskiej. W muzeum archeologicznym ta tradycja żyje, jak wielka część eksponatów zostały znalezione na dnie morza. Według legendy, jest to Morze wokół Ikaria, gdzie syn Dedala wylądował kiedy słońce spaliło jego woskowe skrzydła. Mówi się, że Ikarus spoczywa do wieczności na wysepce Níkari naprzeciwko wyspy. Jego upadek symbolizuje posąg przy wejściu do głównego portu wyspy.

Wyspa jest krajem górzystym, pokrytym licznymi drzewami i roslinami. Dzieki temu, utrzymuje wilgoc, aby umożliwić pozywienie dla dzikich koz. Las Radi, część programu Natura 2000, jest uważany za najstarszy na Bałkanach. Niskie rodzaje dębów są jego najlicznijszymi mieszkancami.

Na wyspę można dostać się łodzią z portu w Pireusie i Kavala, w północnej części kraju.