Dodekanez

Jak zarezerwować promy z Dodekanez na Samos

Dodekanez oferuje liczne połączenia promowe na Samos. Promy obecnie łączą 9 porty w Dodekanez z 2 porty w Samos.

Łącznie są [--[--X--] przeprawy promowe--] na 10 Trasy, które są operowane przez 2 firmy promowe w tym Dodekanisos Seaways & Hellenic Seaways. Najkrótszy rejs trwa około 35 minuty (Agathonisi do Pythagorio).

Zapoznaj się z całą listą połączeń z Dodekanez na Samos, na naszej stronie poniżej lub skorzystaj z wyszukiwarki powyżej.

Mapa połączeń promowych z Dodekanez do Samos

Kliknij aby zobaczyć mapę

Dodekanez - przewodnik:

Archipelag dwunastu wysp Dodekanezu położony jest w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Grecji.

Piękne a zarazem różnorodne wyspy Dodekanezu oferują szeroki wachlarz atrakcji, w tym plaże, wykwintne jedzenie oraz arcydzieła historii i architektury.

Najczęściej odwiedzaną i popularną z wysp jest Rodos, z bogatą, średniowieczną tradycją, gdzie możesz udać się na romantyczny spacer po słynnej starówce. Na wyspach Dodekanezu będziesz mógł znaleźć wiele atrakcji, szczególnie na Telendos, gdzie można nurkować z akwalungiem, podziwiając ruiny starożytnego, zatopionego miasta.

Wyspy Dodekanezu są wspaniałym punktem „wypadowym” dla wielu miejsc w Europie. Między wyspami również można się poruszać z łatwością promem, co jest najszybszym i najwygodniejszym wyjściem.

Samos - przewodnik:

Samos jest grecką wyspą na Morzu Egejskim, na południe od Chios, na północ od Patmos i Dodekanezu, i niedaleko wybrzeża Azji Mniejszej.

Samos jest cudowną wyspą pełną pięknych plaż. Mimo że znajdują się na niej wykopiska i zabytki archeologiczne, turyści bardziej zainteresowani są wylegiwaniem się na plażach tudzież korzystaniem z wielu możliwości aktywnego wypoczynku: dlugie spacery, jazda na rowerze tudzież windsurfing.