Dodekanez

Jak zarezerwowac promy z Dodekanez na Cyklady

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Dodekanez na Cyklady. Są 3 firmy promowe o lacznej ilosci 41 Trasy laczac Kalymnos do Naksos, Kastelorizo do Naksos & Paros, Kos do Naksos, Paros, Síros, Thira (Santoryn) & Katapola (Amorgos), Kalymnos do Naksos, Paros & Síros, Kastelorizo do Naksos & Paros, Kos do Naksos, Paros, Síros, Thira (Santoryn) & Katapola (Amorgos), Nisyros do Paros & Naksos, Kos do Naksos, Paros, Síros, Thira (Santoryn) & Katapola (Amorgos), Leros do Síros, Patmos do Síros, Paros & Naksos & Rodos do Síros, Thira (Santoryn), Katapola (Amorgos), Naksos, Paros, Anafi & Milos.

Najszybsza trasa miedzy Dodekanez i Cyklady jest Astypalea do Aegiali (Amorgos) z czasem trwania przeplyniecia okolo 1 godzina 35 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Dodekanez do Cyklady

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Dodekanez do Cyklady

o Dodekanez:

Archipelag dwunastu wysp Dodekanezu położony jest w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Grecji.

Piękne a zarazem różnorodne wyspy Dodekanezu oferują szeroki wachlarz atrakcji, w tym plaże, wykwintne jedzenie oraz arcydzieła historii i architektury.

Najczęściej odwiedzaną i popularną z wysp jest Rodos, z bogatą, średniowieczną tradycją, gdzie możesz udać się na romantyczny spacer po słynnej starówce. Na wyspach Dodekanezu będziesz mógł znaleźć wiele atrakcji, szczególnie na Telendos, gdzie można nurkować z akwalungiem, podziwiając ruiny starożytnego, zatopionego miasta.

Wyspy Dodekanezu są wspaniałym punktem „wypadowym” dla wielu miejsc w Europie. Między wyspami również można się poruszać z łatwością promem, co jest najszybszym i najwygodniejszym wyjściem.

o Cyklady:

Wyspy Cyklady to najbardziej znany archipelag na Morzu Egejskim, jedne z najpiekniejszych wysp na swiecie.

Z przepieknymi, piaszczystymi plazami, tradycyjna grecka architektura i stylem zycia, ludzmi cieplymi i goscinnymi, to nic dziwnego, ze miliony greckich i zagranicznych turystow odwiedza Cyklady co roku by korzystac z tego raju.