Kreta

Jak zarezerwowac promy z Kreta na Cyklady

Nie brakuje opcji do wyboru, jesli chodzi o wybor promu z Kreta na Cyklady. Są 5 firmy promowe o lacznej ilosci 13 Trasy laczac Heraklion do Milos, Sitia do Milos, Thira (Santoryn) & Anafi, Heraklion do Milos, Thira (Santoryn), Anafi, Mykonos, Paros, Ios, Naksos, Andros & Tinos, Sitia do Milos, Thira (Santoryn) & Anafi, Heraklion do Milos, Thira (Santoryn), Anafi, Mykonos, Paros, Ios, Naksos, Andros & Tinos, Rethymnon do Thira (Santoryn) & Heraklion do Milos, Thira (Santoryn), Anafi, Mykonos, Paros, Ios, Naksos, Andros & Tinos.

Najszybsza trasa miedzy Kreta i Cyklady jest Heraklion do Thira (Santoryn) z czasem trwania przeplyniecia okolo 1 godzina 45 minuty. Przy tak wielu trasach w ofercie, ulatwia porownac wszystkie podobne trasy w jednym kliknieciu, dzieki czemu mozesz szybko znalezc to, czego szukasz.

Mapa połączeń promowych z Kreta do Cyklady

Kliknij aby zobaczyć mapę

Promy z Kreta do Cyklady

o Kreta:

Kreta jest największą wyspą Grecji i znajduje się w południowej części Morza Egejskiego, oferujác mnóstwo pięknych portów, plaż i miast położnych na wzgórzach.

Kreta to nie tylko zachwycający, piękny krajobraz, ale również wyjątkowa kultura, historia i unikatowa kuchnia.

Będziesz tam mógł podziwiać piękne pałace, budowle renesansowe oraz malownicze ruiny weneckie. Oprócz tego możesz trafić na mieszkańców wykonujących kreteńskie tańce przy akompaniamencie instrumentów strunowych takich jak lira i laoutos. Jest to coś czego nie doświadczysz na żadnej innej wyspie.

Kreta dysponuje doskonałą siecią portów morskich wzdłuż północnego wybrzeża, a dzięki swojej lokalizacji w południowej części Morza Egejskiego, zapewnia łatwy dostęp do innych wysp i do Aten od północy. To sprawia, że Kreta doskonały punkt wypadowy do zwiedzania zarówno lądu jak i wielu pięknych wysp.

o Cyklady:

Wyspy Cyklady to najbardziej znany archipelag na Morzu Egejskim, jedne z najpiekniejszych wysp na swiecie.

Z przepieknymi, piaszczystymi plazami, tradycyjna grecka architektura i stylem zycia, ludzmi cieplymi i goscinnymi, to nic dziwnego, ze miliony greckich i zagranicznych turystow odwiedza Cyklady co roku by korzystac z tego raju.