Thira do Kimolos Prom

Thira Kimolos trasa promowa laczy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obslugiwana przez 2 operatorow. Zante Ferries obsluguje do 2 razy w tygodniu z przeplynieciami trwajacymi okolo 4 godziny 45 minuty gdy Sea Jets serwis operuje do 4 razy w tygodniu trwajacym od 1 godz 35 min.

To daje 6 przeplyniecia tydzien na trasie Thira Kimolos pomiedzy Cyklady i Cyklady. Porownaj teraz i zdobadz najlepsza oferte odpowiednia dla twojej podrozy.

Thira - Kimolos Armatorzy Promowi

  • Zante Ferries
    • 2 przeprawy w tygodniu 4 godz 45 min
    • Uzyskaj cenę
  • Sea Jets
    • 4 przeprawy w tygodniu 1 godz 35 min
    • Uzyskaj cenę

Kimolos Przewodnik

Grecka wyspa Kimolos znajduje się na Morzu Egejskim i jest częścią grupy Cyklady wysp. Wyspa jest oddzielona od pobliskiej wyspie Milos przez Cieśninę Kimolos. Zgodnie z tradycją, jest nazwany po Kimolos, pierwszego mieszkaniec wyspy. Echinousa jest rejestrowana nazwa wyspy w czasach starożytnych, prawdopodobnie ze względu na Echidny węża (viper), jest powszechne dziś na wyspie. Od czasów starożytnych wyspa była polem bitwy między starożytnymi Atenami, władcą wyspy i Sparta, władcy pobliskiego Milos.

Kimolos należy do linii zachodniego Cyklady i jest podłączony do pobliskich wysp i portu w Pireusie, Ateny, poprzez promem przez cały rok z promu katamaran działa tylko w czasie sezonu turystycznego zgiełku. W okresie turystycznym, wyspa ma zwykle codzienne połączenia do Aten i innych wysp. Ponadto, transport poprzez Milos jest możliwe, ze względu na częste połączenia dwóch wysp z lokalnych usług promowych.