Prom Thira do Mykonos

Trasa promowa Thira Mykonos łączy Cyklady z Cyklady i jest obecnie obsługiwana przez 3 przewoźników. Minoan Lines obsługuje swoje połączenia do 3 razy tydzien, SeaJets 4 razy dzien & Golden Star Ferries posiada polaczenia do 7 razy tydzien.


Porównaj ceny i kup bilet na jedno z 38 połączeń promowych tydzien na trasie Thira Mykonos pomiędzy Cyklady i Cyklady.

Przewoźnicy Promowi - Thira - Mykonos

Średnia cena promu Thira Mykonos

Pokazane ceny reprezentują średnią ceny zapłaconej w jedną stronę przez naszych klientów. Najpopularniejsza rezerwacja na trasie Thira Mykonos to samochod + 2 pasażerów.

Mykonos - Przewodnik

Grecka wyspa Mykonos jest jedną z najbardziej znanych wysp na Cykladach, z której emanuje charakterystyczny blask, połysk i grecka osobowość. Mykonos (Hora) jest stolicą wyspy i ma zasadnicze znaczenie dla turystyki na wyspie. Hora jest znana ze swojego Starego Portu, tętniącego życiem placu (Plateia Taxi Manto Mavrogenous), tawern nabrzeża, muzeów, modnych butików i bielonych budynków, w szczególności w jego dzielnicy Mała Wenecja. Dla wielu turystów przebywających na Mykonos, to właśnie plaże na wyspie, przyciągają ich, aby spędzić tutaj wakacje. Większość plaż na wyspie ma piękny, złoty piasek i w sezonie są zatłoczone. Najbliższe plaże dla Hory, niekoniecznie najlepsze, ale są szczególnie popularne to Agios Stefanos i Platis Gialos.

Mykonos posiada dwa porty. Stary Port obsługuje promy pasażerskie, natomiast nowy Port Tourlos jest używany głównie przez statki wycieczkowe. Z Mykonos kursują promy do Pireusu i Rafina na głównym lądzie Grecji oraz na inne wyspy na Cykladach, Dodekanez i na Kretę. Podróżni mają do wyboru tradycyjne lub bardzo szybkie rejsy.