Dodekanez

Jak zarezerwowac promy z Dodekanez na Ikarię

Posiadamy liczne polaczenia promowe operowane z Dodekanez na Ikarię. Promy obecnie lacza 5 porty w Dodekanez z 1 port w Ikaria.

Lacznie jest 15 polaczenia promowe w tygodniu z wyborem 5 Trasy, ktore sa operowane przez 2 firmy promowe wlacznie z Dodekanisos Seaways & Hellenic Seaways z najkrotszym czasem polaczenia trwajacym okolo 55 minuty (Patmos do Agios Kirikos).

Jest to generalne podsumowanie oferowanych uslug pomiedzy Dodekanez a Ikaria, po wiecej informacji wybierz z naszej Wyszukiwarka.

Mapa połączeń promowych z Dodekanez do Ikaria

Kliknij aby zobaczyć mapę

o Dodekanez:

Archipelag dwunastu wysp Dodekanezu położony jest w południowo-wschodniej części Morza Egejskiego i jest jednym z najbardziej słonecznych miejsc w Grecji.

Piękne a zarazem różnorodne wyspy Dodekanezu oferują szeroki wachlarz atrakcji, w tym plaże, wykwintne jedzenie oraz arcydzieła historii i architektury.

Najczęściej odwiedzaną i popularną z wysp jest Rodos, z bogatą, średniowieczną tradycją, gdzie możesz udać się na romantyczny spacer po słynnej starówce. Na wyspach Dodekanezu będziesz mógł znaleźć wiele atrakcji, szczególnie na Telendos, gdzie można nurkować z akwalungiem, podziwiając ruiny starożytnego, zatopionego miasta.

Wyspy Dodekanezu są wspaniałym punktem „wypadowym” dla wielu miejsc w Europie. Między wyspami również można się poruszać z łatwością promem, co jest najszybszym i najwygodniejszym wyjściem.

o Ikaria:

Ikaria jest wyspa na Morzu Egejskim, polozona okolo 100km od zachodniego wybrzeza Turcji.

Zycie na Ikarii jest bardzo spokojne, jest to jeden z pieciu "niebieskich stref" na swiecie, miejsce gdzie ludzie zyja dluzej niz inni. to wszystko dzieki odizolowania wyspy, srodziemnomorkiej kuchni i przepieknych widokow,krajobrazy obejmujace rozlegle gorzyste, zalesione wawozy i zaciszne plaze.

Nazwa pochodzaca od Ikaurusa, legendarnego architekta, ktory polecial do slonca i miejsce urodzenia Dionysusa, boga wina, Ikaria jest jedna z magicznych i fascunujacych wysp w Grecji.

Biorac pod uwage ilosc wysp na Morzu Egejskim, istnieje wiele polaczenia promowych do Ikarii z wielu wysp dooka tym greckich archipelagow i glownego ladu.